banner851

banner955

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 81 İLE GENELGE YOLLADI

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine gönderdiği genelgede şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığında yüzde 50 kapasite kullanma zorunluluğunu kaldırdı.

Düzce 01.06.2020, 19:44 02.06.2020, 14:04
5604
banner1032

İçişleri Bakanlığı, toplu taşıma ve şehirlerarası yolcu taşımacılığındaki kapasitenin yarısı kadar yolcu taşıma sınırlamasını kaldırdı. Bakanlık, 81 il valiliği ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı'na konu hakkında yeni bir genelge gönderdi.

'Şehiriçi ve Şahirlerarası Yolcu Taşımacılığı' konulu genelgeye göre şehir içi çalışan toplu taşıma araçlarında ve personel servislerinde araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimatın yürürlükten kaldırılmasına karar verildi.

YOLCU ALMA SINIRI HIFZISSIHHA KURULLARINA BIRAKILDI

İçişleri Bakanlığı genelgesinde, toplu taşımadaki oturma düzeni için yüzde 50 kapasite kullanımı zorunluluğu kaldırılırken araçların cinsine ve yoğunluğuna göre ayakta ne kadar yolcu alacaklarına ilişkin karar il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarına bırakıldı.

İçişleri Bakanlığı genelgesinde konu hakkında şu ifadeler yer aldı:

a) Genelgemiz ile tüm şehir içi çalışan toplu taşıma araçlarında ve personel servislerinde araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50'si oranında yolcu kabul edileceği yönündeki talimatımızın yürürlükten kaldırılması,

b) Şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığında uygulamanın Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan ekte gönderilen rehberler doğrultusunda gerçekleştirilmesi,

Yorumlar (12)
APTALLIĞIN BELGESİ 2 yıl önce
O TK ÇOK MAFYA FİLMİ İZLEMİŞ GALİBA AMA İZLERKEN DETAYLARI ATLAMIŞ OLACAK Kİ BU KADAR APTALLIKLA İÇ İÇE BİR KAZAYA NEDEN OLMUŞ.
NE YAPTIĞINIZI BİLMİYORSU 2 yıl önce
EEEE, ŞİMDİYE KADAR ALINAN BU KADAR TEDBİR, BU KADAR SIKINTI BOŞUNA MI OLDU YANİ, NE ANLAMI KALDI ÇEKTİĞİMİZ SIKINTILARIN, HEPSİ BOŞA GİTTİ.
Korona 2 yıl önce
Oldu olacak maske takmayıda kaldırsınlar hep beraber olalım kalan sağlar bizimdir diyorlar anladığım kadarıyla!!!
Metin uysal 2 yıl önce
Hususi taksilerdeki şoför arkada iki kişi.zorunlulugu kaldırıldığı..yani ben taksim ile Düzce.den Uşak.a şoför yanında bir kisi arkada üç kişi toplam 5 kisi seyehat edebilecekmiyiz
Sema 2 yıl önce
Otobuslere yerleştirilen dezenfektanları sanırım bazıları dekor sanıyor, kimsenin kullandığı yok,şöförler dikkatsiz bu konuda fark etmiyorlar,millet elini temizliyor mu temizlemiyor mu.
Berber YUNUS 2 yıl önce
Allah aşkına bu kararı alırken hiç düşündünüzmü berber koltuğunda koltuk aralığı 1,5 metre mesafe var bu koltuklara biz müşteri alamıyoruz siz otobüs koltuğunda insanları kucak kucağa yolculuk yapmasına musade ediyorsunuz hemde havasız bir ortamda
Vatandaş 2 yıl önce
Şimdi ortalığın.. Du
Düzceli 2 yıl önce
Şehirler arasında, uçakta bulaşan bu virüs toplu taşımada bulaşmıyor mu? Yoksa belediyeler çok otobüsle az yolcu taşıyıp zarar etmek mi istemiyor. Nerde kaldı insan sağlığı?
DÜZCELİ 2 yıl önce
Hangi sağlık sen kafayımı yedin kardeşim neden bahsediyorsun delimisin nesin kendileri koruma altındalar ya huber köşkünde sana virüs bulaşsa kimin umrunda en fazla ölür gidersin hayat devam eder boşuna kafanı yorma iki paket makarna bize çok .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25
orta şiddetli yağmur