banner851

banner955

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÇOK SAYIDA TAKVİYE EKİP GÖNDERDİ

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde sele kapılan kepçe operatörünün bulunması için çalışmalar üçüncü günde de devam ediyor. Arama çalışmalarına katılmak üzere Düzce’ye İçişleri Bakanlığı tarafından dün akşam saatlerinde il dışından aralarında uzmanlarında bulunduğu çok sayıda takviye ekip gönderildi.

Düzce 30.06.2022, 12:01
4568
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ÇOK SAYIDA TAKVİYE EKİP GÖNDERDİ

Sel felaketinin yaşandığı bölgede çalışma yürütürken köprünün bir tarafının çökmesi sonucu kepçenin suya kapılmasıyla kaybolan operatör Okan Bayrak'ın bulunması için başlatılan ve havanın kararmasıyla dün ara verilen çalışmalara bugün yeniden başlandı.

İl Özel İdaresi ve AFAD'a ait iş makineleriyle kepçeler Üçköprü mevkisinde Asar deresi yatağındaki suyun akış yönünü değiştirirken, AFAD, JAK, İHH, itfaiye ve Çanakkale Emniyet Müdürlüğünden gelen polis dalgıçlar bölgede arama yapıyor. Yine İçişleri Bakanlığı tarafından üzere Düzce’ye gelen ve aralarında uzmanlarında bulunduğu takviye ekipler de arama çalışmalarına katıldı.

Arama çalışmalarını dere yatağı boyunca genişleten ekipler, suyun içinde ve dere yatağı kenarında sürdürüyor.

Bayrak'ın yakınları da olay yerinde endişeyle bekliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri aileye destek olurken, UMKE ekipleri ve ambulans bölgede hazır bekletiliyor.

Önceki gün, dere yatağında tarama çalışması yürüten ekipler, Bayrak'ın kullandığı iş makinesini bulmuştu.

Öncü Haber Merkezi / AA

banner844
Yorumlar (1)
Brn 3 ay önce
Melen ağzına bakın o yağmurda akmıştır.Allah ailesine sabırlar versin.
19
parçalı bulutlu