banner851

banner614

İÇME SUYUNU BAHÇELERDE KULLANMAYALIM

banner619

Düzce Belediyesi, yaz mevsiminde artan su kullanımına ilişkin yaptığı açıklamada vatandaşların suları tasarruflu kullanmasını istedi. Bahçe sulama, araç ve halı yıkama gibi faaliyetler nedeniyle zaman zaman şebekelerde basınç sorunu yaşandığı hatırlatıldı.

banner846
Düzce 20.07.2021, 09:45 20.07.2021, 16:30
481
banner844

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, su sıkıntısı yaşanmaması için bahçelerin sulanmasında şebeke suyu kullanılması yerine yağmur suyu sarnıcı veya damlama sulama sisteminin kullanılması yönünde vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.  

İçme ve kullanma suyunun amacı dışında sulamada kullanılması, su sarfiyatını arttırarak suyun yetersiz kalmasına ve vatandaşların mağduriyetine sebep olduğuna dikkat çeken Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, “Yaz mevsiminde artan su tüketimi nedeniyle şebeke sularında azalma ve şehrin bazı bölgelerinde su basınç sorunu yaşanmaktadır. Kuraklık ile mücadele ve doğamızın korunması için bahçe sulama, araç ve halı yıkama gibi faaliyetlerde şebeke suyu kullanılmaması ve suyumuzun daha bilinçli tüketilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızın içme suyu kullanmama konusunda çok hassas davranmalarını rica ediyoruz” denildi.

Öte yandan kaçak su kullananların tespit edilmesi için de ekiplerin inceleme başlattığı ifade edildi.

Yorumlar (1)
Aa 1 hafta önce
Seçimde oy kaybetme korkusuna devlet vatandaşı başıboş bıraktı. Vatandaş olarak biz mi karşı çıkacağız israf yapana? Kurumları, jandarmqsı ne iş yapar? İsraf edeni, bu havada bahçesine hortumla su atana bas cezayı da hakka riayet edenşn hakkını devlet eliyle savunsana! Devlet bu kadar göz yummamalı.