banner851

banner955

İLAÇLAMA ÇALIŞMASI DA YAPILIYOR

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kabir ziyaretlerini daha rahat bir ortamda yapması için kentteki tüm mezarlıklarda yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışması başlattı.

Düzce 13.07.2020, 13:30 13.07.2020, 14:24
1087
İLAÇLAMA ÇALIŞMASI DA YAPILIYOR
banner1032

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, şehir genelindeki mezarlıklarda temizlik ve bakım çalışmalarına devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların mezarlık ziyaretlerini daha rahat bir ortamda yapması için kentteki tüm mezarlıklarda yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışması başlattı.

Şehir Mezarlığı'ndaki çalışmalarını tamamlayan ekipler, Azmimilli Mahallesi, Gazhane Caddesi mevkiinde bulunan Şehitler Mezarlığı'nda çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, sırt tırpanı ile yabani ot temizliği yaptıktan sonra yabancı otların yeniden yeşermemesi için ilaçlama çalışması yapıyor.

Ekipler, Tokuşlar, Çavuşlar, Sarayyeri, Körpeşler, Arapçiftliği, Akınlar, Sancaklar, Karahacımusa, Darıcı, Nalbantoğlu, Sallar, Uzun Mustafa, Dedeler, Soğukpınar, Şıralık, Akpınar ile Ağa Mahallelerinde ve Bahçeşehir bölgesi olmak üzere mezarlıklarda yabancı ot temizleme ve ilaçlama çalışmalarının tamamlandığını belirtti.

Bayrama kadar tüm mezarlıkların ot temizliğinin biteceğini bildiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, “Kurban Bayramı'nda mezarlıkları ziyaretlerde bulunmak isteyen vatandaşlar, yakınlarının ruhuna temiz, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda dua edebilecek, gerekli ziyaretlerini daha iyi bir şekilde gerçekleştirecek.” açıklamasında bulundu.

banner844
Yorumlar (1)
Düzceli 2 yıl önce
14.bölgedeki caminin önündeki şeleleyide devreye sokun başkanım.Hiç hizmetiniz yok bu bölgeye.
18
parçalı bulutlu