banner851

banner614

İLK KAZMA NE ZAMAN VURULACAK?

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ‘Düzce’nin çehresinin değiştirmek’ hedefiyle düğmesine bastığı eser ve projeler hızla ilerlerken Eski Sanayi Çarşısı’nın bulunduğu alanda uygulanacak dönüşüm projesi için ilk adım atılıyor. Düzce’nin imajını zedeleyen çarşı esnafı ve mülk sahipleriyle uzlaşma görüşmelerin yapılacağı ofis cuma günü açılıyor.

banner846
Düzce 17.06.2021, 16:00 18.06.2021, 17:19
4419
banner844

Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü liderliğinde Düzce’de değişim rüzgârları esmeye devam ediyor. Türkiye’nin en genç ili Düzce’nin her alanda parmakla gösterilen bir şehre dönüşmesi için ekibiyle yoğun mesai harcayan Başkan Özlü, titiz ve profesyonel bir yaklaşımla hazırlıklarını tamamladığı yatırımlar için tek tek düğmeye basıyor.

Katı Atık Ayrıştırma ve İşleme Tesisi, Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Merkezi, Katı Atık Transfer İstasyonu, Düzce Mutfak Sanatları Merkezi, Millet Bahçesi, Kent Estetiği Projesi’nin yanı sıra alt ve üst yapı çalışmalarıyla kentin dört bir yanına yeni eserler kazandıran Başkan Özlü, Eski Sanayi Çarşısı’nda uygulanacak olan kentsel dönüşüm için de ilk adımı attı.

Kültür Mahallesi’nde bulunan ve zamanla büyüyen kentin ortasında kaldığı için Düzce’ye hiç yakışmayan bir görüntü çizen Eski Sanayi Çarşısı için hazırlanan uzlaşma ofisi 18 Haziran Cuma günü düzenlenecek olan açılışla esnaf ve mülk sahipleriyle görüşmeye başlayacak.

HAK VE MÜLK SAHİPLERİYLE TEK TEK GÖRÜŞÜLECEK

Konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada ofiste görev yapacak alanında uzman bir ekip kurulduğunu belirten Özlü, “Bu ekip 482 hak sahibi ve 262 dükkânın mülk sahibi ile görüşmeler yapacak. Bu görüşmelerde bölgeye yapılacak olan açık AVM’den dükkân mı, ticari bölge mi, konut mu yoksa para mı isterler bunu soracağız. Kendileriyle uzlaşmaya çalışacağız.” demişti.

6 AY SONRA İLK KAZMA VURULACAK

Uzlaşı arayışı çalışmasının 6 ay içerinde tamamlanacağını açıklayan Başkan Özlü, “Bu çalışmanın yaklaşık 6 ay sürmesini bekliyoruz. Uzlaşmayı sağladıktan sonra da bu bölgede çok nitelikli ve çok vasıfları yüksek bir açık AVM ve konut bölgesi inşa edeceğiz. Bu bölgede bir taraf Millet Bahçesi 2. etabı ve bir tarafı da kentsel dönüşüm uygulanmış açık AVM ve nitelikli konutlar. Düzce’mize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (9)
Fatih 81 2 ay önce
Beninde belediye binası hoşuma gitmiyor..orayı dönüştürmek istiyorum
Vatandas81 2 ay önce
Basladigi hic bir projeyi tamamlamayan,hazir olanlarida yikip batiran duzceye yakismayan bakan gibi bakan ve berbat otesi ekibi...
haydi 2 ay önce
KAPLUMBALAĞAR BİLE BU YÖNETİMDEN DAHA HIZLI
Yeşil Düzceli 2 ay önce
Hay Avm kadar taş düşsün başınıza Her yer konut hala konut yapma derdinde siniz. Düzce nin ihtiyacı yemyeşil bir sosyal alan Park bıkmadınız ülkeyi betona gömmekten.
engin engin 2 ay önce
bayramdan sonra fisko kavşağına başlanacaktı. ne oldu. ilk kazma yı oraya vursunlar önce
Emre 2 ay önce
Memlekette bayram çok hangisi acaba
Haklısın 2 ay önce
Kazma değil kardeş keser ede razıyız..ama laf çok icraat yok..senin sloganın bu olsun..Düzce’nin hali ortada
Düzceli 2 ay önce
bunlar hangi verdiği sözü tuttu ki
noname 2 ay önce
kazma yokmuş vuramamışlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın