banner614

İMZACI AMİRALLERE: “DEVLET ÜZERİNDEKİ TAHAKKÜMLERİ BİTMİŞ”

banner619

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, olası bir felakette büyük önem taşıyan Devredici Servis Yolu’nun yeniden yapımı ile ilgili AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın devreye girdiğini açıkladı. D-655 Batı Karadeniz bağlantı yolunun heyelan nedeniyle kapandığı dönemde bu yolun kıymetinin bir kez daha ortaya çıktığını belirten Ünsal, “Sayın Çakır’ın bize verdiği bilgiye göre bu yolda dar alanlar genişletilecek ve yama çalışmaları hızlı bir şekilde yapılacak. Yaz aylarında ise asfaltlama işlemine başlanacak” dedi. 104 emekli amiralin gece yarısı yayımladığı ve darbe iması içerdiği tartışmalarına neden olan bildiriyle ilgili de, “Bu ülkede kurulan nizamda hangi ailelerin çocuklarının asker olacağı hangi ailelerin çocuklarının onların eşi olacağı yıllar önce planlanmıştır. Bugün geldiğimiz noktada idare edemediklerini ve edemeyeceklerini gördük. Bunların bağırmalarının sebebi de budur” yorumunda bulundu

banner846
Düzce 06.04.2021, 15:17
452
banner844

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal pazartesi, çarşamba ve cumartesi günü Öncü TV ve Öncü Radyo canlı yayınında ‘Yorumlu-yorum’ programında çarpıcı tespit ve yorumlarıyla gündeme ışık tutmaya devam ediyor.

D-655 Batı Karadeniz bağlantı yolunun heyelan nedeniyle kapandığı dönemde alternatif güzergah olarak kullanılan ancak eski ve bakımsız olması nedeniyle sürücülere zor anlar yaşatan Deredibi-Şifalısu Servis Yolu ile ilgili Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır ve Deredibi Muhtarı Hamdi Sağlam ile olan görüşmelerini aktaran Ünsal, “Biz hafta sonu oraya giderek orada muhtar ile görüşmüştük. Sayın Vali’den açıklama almıştık. Bu sabah itibariyle yol servis yolu olarak ulaşıma açıldı. Ancak, burada doğabilecek herhangi bir heyelana karşı servis yolu olarak kullanılan bir yol var. Bu yolla ilgili bir tasarrufta bulunulmuştu. Karayolları Genel Müdürlüğü ve yetkiler yaptıkları çalışmada bu yolu tamir edelim, yarın bir gün servis yolu olarak kullanalım diye bir düşünceye girmişlerdi. Ancak burada karayollarının ilk etapta 500 ton bitüm vereceğiz söz daha sonra gevşemişti” dedi.

Konu ile ilgili Vekil Çakır’la görüştüğünü belirten Ünsal, “O gün bir röportaj yapmıştık. Pazartesi günü Sayın Fahri Çakır yol ile ilgili gerekli çalışmayı yapacağını söylemişti. Akşamüstü bizi arayan Çakır, “Ben Karayolları Genel Müdürü ile görüştüm. Sayın Düzce Valisi ile görüştüm. İl Özel İdaresi ile de yapılan görüşmeler sonrasında bu yolun Düzce – Akçakoca duble yolunda herhangi bir sorun yaşanması, heyelan oluşması gibi sorunlar dahilinde bu yolun Karayolları Genel Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ortaklaşa bir çalışmayla burasının yapılacağını söyledi.” dedi.” diyerek Çakır’ın yol için devreye girdiğini duyurdu.

DEREDİBİ YOLU OLASI FELAKETLERDE İMDAT ÇUBUĞUDUR”

Bu dönemde insanların günlerce kenardan köşeden, zor bir şekilde ulaşım sağladığına dikkat çeken Ünsal, “Bu yolun yapılması yarın öbür gün oluşacak herhangi bir sorunda bu yolun imdat görevi görmesini sağlayacak. Bu yoldan geçen insanlarımızı Allah korusun. Bu yoldan ilerlemek büyük bir beceri istiyor. Bu yol eskiden Düzce – Akçakoca karayolu olarak hizmetteydi. Diğer ana yol açıldıktan sonra burası atıl vaziyette duruyordu. Bugün bu yolun ne kadar kıymetli olduğu ortaya çıktı” diye konuştu.

“DÜZCE’NİN ABİSİ FAHRİ ÇAKIR OLAYA EL ATTI”

Hem siyaset hem de bürokrasi dünyasının bu olaya el attığını belirten Ünsal, “Düzce’nin Abisi Sayın Fahri Çakır gerçekten Düzce’deki gönül adamı Düzce Valisi’ne, Düzce’deki bürokrasiye siyasi destek adına bu olaya el attı. Bu yolla ilgili daha önce de MHP İl Başkanı Sayın İlhami Caboğlu’da birtakım temaslarda bulunmuştu. Bu durum Düzce’mizin birlikteliği ve beraberliği noktasında çok güzel bir tablo” dedi.

HAVALAR DÜZELİNCE YOLA NEŞTER VURULACAK

Vekil Çakır’ın havaların düzelmesiyle birlikte en yakın zamanda yolda çalışmalara başlanacağına dair bilgi verdiğini aktaran Ünsal, “Sayın Fahri Çakır’ın bize verdiği bilgiye göre bu yolda dar alanlar genişletilecek ve yama çalışmaları hızlı bir şekilde yapılacak. Ondan sonraki etapta yaza doğru Karayolları Genel Müdürlüğü ile Düzce İl Özel İdaresi birlikteliğinde bu yolda sıcak asfalt çalışması yapılarak yol çok daha güze bir seyir aşamasına getirilecek. Bu yol üzerinden Düzce’den Akçakoca’ya gitmek zorunda kalan insanlar büyük ıstıraplar çekti. Yolun haline baktığınızda bunu görüyorsunuz. Sayın Düzce Valisi Cevdet Atay’a, Sayın İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’e, Sayın Düzce Milletvekili Fahri Çakır ve MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’na teşekkür ediyoruz” sözleriyle Düzce halkı adına emeği geçenlere teşekkür etti.

BU ÜLKEDE KURULAN DÜZENDE KİMİN ASKER OLACAĞI YILLARCA PLANLANMIŞ

104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili gece yarısı yayımladıkları ve darbe iması tartışmalarına neden olan bildiriyi de değerlendiren Ünsal, “Aba altından sopa gösterdiler. Herkes bir şey söyledi. Biz de bir şey söyleyelim. Ben yapılan bu açıklamaya karşı olmama rağmen bu açıklamadan memnunum. Niye? Bunların dümen suları bozulmuş. Bunların borularına ot tıkanmış. Bu ülkede kurulan nizamda hangi ailelerin çocuklarının asker olacağı hangi ailelerin çocuklarının onların eşi olacağı yıllar önce planlanmıştır. Bu milletin diniyle, edebiyatıyla, asaletiyle, kültürüyle hiçbir şekilde bağdaşıp bağdaşmaması önemli değildir. Bakın Suriye’de Esed yönetimi yapı olarak, nüfusun yüzde 5’ini temsil ediyordu. Kedinin aslana boğdurulduğu bir nizam, yüzde 95’e hükmetti. Yani Esed’in yapısı, kimliği, değerleri Suriye halkının yüzde 5’iydi, yüzde 95’e hitap etti. Aynı şekilde mesela Irak’a baktığınız zaman Irak’ın çoğunluğu Şii’dir. Ama Sünni’leri yönettiler.” diye konuştu.

“SAHİLDE OTURUP İÇKİ İÇENLERİN ŞEKLİ ŞEMALİ BOZULMUŞ!”

“Türkiye’de de öyle bir nizam vardı ki bu memleketin değerleriyle hiçbir şekilde, uzaktan yakından alakası olmayan güçler yıllarca bu memleketin insanını idare etti” diyen Ünsal amirallerin bildirisini, “Ama bugün geldiğimiz noktada idare edemediklerini ve edemeyeceklerini gördük. Bunların bağırmalarının sebebi de budur. Sahillerde, en güzel yerlerde oturarak şaraplarını, viskilerini içip bu millete hükmeden iradenin şekli şemali bozulmuştur. Bunun adına bu memleketin evlatlarının bu milletin yönetimine talip olması adına 104 amiralin yaptığı açıklama fevkaledenin fevkinde bir gelişmedir” olarak yorumladı

Deniz Aslanları ismi altında yapılan açıklamaların tamamen hikaye olduğunu ifade eden Ünsal, “Bunlar hikayedir, gerçek bir hikayedir. Bunların bu devlet üzerindeki tahakkümü, yapıların tahakkümü bitmiştir. Bu durum bunun göstergesidir. Burada da Sayın Devlet Bahçeli çok güzel bir şey söyledi. Bunların rütbelerini sökün, emekli maaşlarını kesin. Hiçbir şey yapmaya gerek yok. Bunlar bu devletin, bu milletin değerleriyle değerlenmeyen insanlar ama yörük malı ile kurban kesip yörük ailesini ayakaltına alan bir zihniyetin ürünüdür. Bunlara pabuç bırakacak halimiz yok” dedi.

“BU İTLER HAVLASIN DURSUN, MİLLETİN HAS EVLATLARI MEMLEKET İDARESİNE SAHİP OLURLAR”

İç savaş çığırtkanlığı yapanlara da seslenen Ünsal, “Ya, senin içtiğin şaraptan yürüdüğün yolda bir toz bulutunda sen toz olur gidersin. Sen inancın ile hareket etmiyorsun. Bu memlekette, memleketin öz evlatları, bu memleketin has evlatları, bu memleketin mübarek evlatları, helal süt et emmiş, kanıyla, ruhuyla ve asaletiyle duran evlatları bu devletin idaresini eline almaya başladığının ayak sesleridir bunlar. Onun için itlen kurdun uluması, birinin havlaması farklıdır. Bu itler havlasın, dursun. İnşallah bu milleti, bu devleti, bu milletin has evlatları idare etmeye başladığı günler geldi” tespiti yaptı.

“DÜZCE BAROSU’NDAN YİNE BİR AÇIKLAMA DUYMADIK”

HDP’li belediye başkanları için bildiri yayımlamaktan geri durmayan ancak bu konuda suskun kalan Düzce Barosu’nun tavrını da eleştiren Ünsal, “Düzce Barosu Başkanı, Türkiye hukuksuz bir sabaha uyandı derken Avukat Azade Ay, hukuksuz bir sabaha uyandı derken HDP’li Belediye Başkanları’nın görevden alınmasının hukuksuzluğuna değinen Azade Ay, bir açıklama yapmadı. Ya da duymadık, bize ulaşmadı. Generallerin söylediğiyle ilgili. Yörük ailesinin imkanlarıyla yörük ailesini ezen zihniyet, bitmiştir. Sıkıntı yok. Bunlar istediğini söylesin. Bunların tek sebebi, uluslararası ilişkilerde bizim öğrendiğimiz, bildiğimiz dostluk, arkadaşlık, duygusallık, milliyetçilik yok. Menfaat var. Bunlar kime hizmet ediyor?” dedi. 

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
vatandaş 2 ay önce
böyle bir abimiz yok
düzceli 2 ay önce
önce esad ve kardeşiz sonra esed düşmanız hayırlı olsun iş yapın iş
muhalif 2 ay önce
ne mezunu olduğunu merak ediyorum :) yorumlu yorum değil sizin ki taraflı yorum resmen. herkes gazeteci olmuş arkadaş yetkinliğin ne senin?
17°
parçalı bulutlu