banner851

banner955

İNŞAAT ÇALIŞMALARINDA SONA YAKLAŞILDI

Düzce’nin en prestijli mekânlarından biri olması hedefiyle inşaat çalışmaları süren “Mutfak Sanatları Merkezi”ndeki çalışmalarda sona gelindi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce’mize uzun yıllar hizmet edecek, 81 çeşit yöresel lezzetlerimizin yer aldığı, modern bir tesis kazandırıyoruz” dedi.

Düzce 08.05.2021, 12:30 08.05.2021, 16:21
2550

Eşsiz manzarası ve doğası ile Düzcelilerin misafirlerini ağırlayabileceği, huzurlu bir ortamda en güzel lezzetler sunularak, gurme yemeklerin yanı sıra bölgenin yöresel yemeklerinin tanıtılacağı sosyal bir tesis olması hedefiyle başlanan “Mutfak Sanatları Merkezi” inşaatı tamamlanmak üzere.

İşletim hakkı Düzce Belediyesi şirketlerinden BelTUR A.Ş.’ye geçirilen Bahçeşehir bölgesinde bulunan “Mutfak Sanatları Merkezi” gastronomi turizmine yön verecek. Bir kültür mozaği olan Düzce’nin zengin mutfağının muhteşem lezzetlerin yer alacağı tesis hem Düzcelilere hem de dışarıdan gelen misafirler için bol oksijenli temiz havası, doğa manzarası ile her yaşta insanın zevkle vakit geçirebileceği bir alan olacak.

ÖZLÜ, “GASTRONOMİ TURİZMİNE YÖN VERECEĞİZ”

Düzce için planlanan bir projenin daha tamamlanmak üzere olduğunu belirten Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Alanında uzman arkadaşlarımız projemizi bitirdi. İç dizaynı da tamamlanmak üzere, gerekli çevre düzenlemesi de yapıldıktan sonra kısa bir süre içinde inşallah bu mekânı hizmete sunacağız.” dedi.

Tesisin yemek menüsünün Düzce’ye özgü yöresel lezzetlerinden oluşacağını aktaran Başkan Özlü “Çerkez tavuğundan Konuralp pilavına, Boşnak mantısından Karalahana çorbasına, Köfteli dolmasından otlu tatlısına kadar tüm kültürel zenginliğimizi yansıtan menüler olacak. Gözümüz sunuma, damağımız lezzete doyacak. Düzce’de ne yenir, lezzete nerde doyulur, sorularına cevaben doğanın lütuf gibi ince ince işlendiği manzarada “Mutfak Sanatları Merkezimizde” herkesi ağırlayacağız. Düzce’mizin damak tadını tüm dünyaya tanıtarak gastronomi turizmine yön vereceğiz. Tesisimizde kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin yanı sıra sosyal etkinliklerde yapılacak. Aynı zamanda Mutfak Sanatları Merkezi ile eş zamanlı olarak ‘Düzce Yemekleri Kitabı’ çalışmalarımıza da başlamıştık. Tesisimizin açılışıyla birlikte kitabımızı kamuoyu ile paylaşmış olacağız” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (3)
Madur 1 yıl önce
Bakacaz orası biterse kimlere peşkeş çekilecek yoksa sade vatandaşa mı hizmet verecek
Mensup 1 yıl önce
Boludan getirdikleri yiyici mudur ile mi yon verecekler acaba duzcenin lezzetine! Keske mudurun gecmisine bir bakilsa,duzcede mudur mu bitti boluda eli ekmek tutmayan adami mudur yaptilar?
Ali 1 yıl önce
Düzcenin hangi yemeği var?
21
parçalı bulutlu