banner851

banner955

“İŞÇİYE DÜŞEN, DAHA FAZLA VERGİ, DAHA FAZLA YOKSULLUK!”

Son zamanlarda doların yükselmesi ile akaryakıt zamları başta olmak üzere, tüm kalemlere gelen zamlara Düzce’den tepki sesi yükselmeye başladı. Aralarında Sendika ve siyasilerin bulunduğu, “Zamlara Hayır Platformu” gelen zamları protesto etti.

Düzce 09.11.2021, 12:20 09.11.2021, 15:58
904

Aralarında bazı sendika ve sol partilerin bulunduğu “Zamlara Hayır Platformu” son günlerde gelen zamları Düzce’de protesto etti. 


“Zamlara Hayır Platformu” tarafından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Yapılan Basın açıklamasında şunlar aktarıldı “Sanayide doğalgaza yapılan Yüzde 48 oranındaki zam üretime ve doğal olarak enflasyona da yansıyacak. Ekim ayı enflasyonunu ENAG Yüzde 49,87 olarak açıklarken, TÜİK Yüzde 19,89 diyor. Bizim çarşı pazarda hissettiğimiz oran hangisi? Büyük şirketlere üst üste vergi indirimleri ve teşvikler yağıyor. Hükümet 2022 yılı bütçesinde şirketlerden alınması gereken 336 milyar TL’lik vergiden, vazgeçmeyi hedefliyor. Sadece bu kadar değil, 2022 bütçe taslağında geçiş garantili köprü ve tüneller için 20 milyar TL. Son açıklanan Sayıştay raporlarında yapım aşamasında usulsüz harcamalar tespit edilen şehir hastaneleri için 22 milyar TL ayrılıyor. Memura ilk altı ay için yüzde 5 artış yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın maaşının Yüzde 14,4 oranında zamlanarak, 35 asgari ücret yani 100 bin TL’ye yükseltilmesi hedefleniyor.”


Düzce Zamlara Hayır Platformu üyeleri, basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Yorumlar (3)
can 1 yıl önce
DEVLET BENZINE DOGAL GAZA LPG YE OKKALI ZAM YAPIYO TABIKI BUDA OTOMATIK OLARAK HERSEYE YANSIYO BIDE ULASIM OTOBAN PARASI COK PAHALLI MAKUL DÜZEYE CEKILMESI LAZIM HALKIMIZ BIKDI YAA
YAVUZ0881 1 yıl önce
Mehter verin namkörler daha ne istiyorsunuz dolar 10 tl euro 12 tl ne istiyirsunuz be namkörler
naif 1 yıl önce
Doğalgaz ve benzine tüm dünyada zam geldi. Başka bir yönetim olsaydı yine zam yapmak zorunda kalırdı. Zam yapılmasın demek çok naif ve çözüm içermeyen bir talep.
Yeni Sayımız