banner851

banner614

İŞLETMELER DE TEHLİKE ALTINDA

banner619

Daha önce Tarım İlçe Müdürlüğü görevinde bulunan Cenk Doğan, Amerikan Beyaz Kelebeği işgaline karşı uyarılarda bulunurken tehlikenin ne kadar büyük boyutta olduğunu sosyal paylaşım hesabında yaptığı açıklamada vurguladı. Doğan, "Yaşam alanımızı koruyabilmek ve kurtarabilmek için bir araya gelip, ne yapılacağı konusunda planlama yapabilmemiz lazım.” dedi.

banner846
Düzce 05.09.2019, 15:58 06.09.2019, 18:07
12434
İŞLETMELER DE TEHLİKE ALTINDA
banner844

Yıllardır Düzce'ye bir kabus gibi çöken "Amerikan Beyaz Kelebeği" hakkında daha önce Tarım İlçe Müdürlüğü görevinde bulunan Cenk Doğan açıklamada bulundu.


 
Amerikan Beyaz Kelebeği tehlikesinin giderek arttığına ve tehlikenin boyutuna dikkat çeken Doğan, ‘Amerikan Beyaz kelebeği tırtılları sadece fındık ocaklarımızı değil ilçe merkezimizdeki yeşil alanlarında kabusu olacak gibi’ ifadelerinde bulundu.“İşletmeler de tehlike altında”

Doğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
 
“Önümüzdeki yıl sadece fındık bahçeleri değil ilçe merkezimizde bulunan işletmeler (oteller, lokantalar, kafeler) de tehlike altında.
 
Ne alakası var derseniz;
 
Akçakoca ilçemizdeki işletmelere değer katan masa ve sandalyeleri değil bir tarafının deniz olması ve içerisinde ve etrafında bulunan ağaçlardır. Yeşilliği olmayan mekanlarımız yerli ve yabancı kimseye cazip gelmeyecektir.”
 


“Planlama yapabilmemiz lazım”

 
Açıklamasında Amerikan Beyaz Kelebeği sadece fındık bahçeleriyle sınırlı kalmayıp ilçe merkezine de inecek olması tehlikesine de değinen Doğan, şöyle devam etti:
 
“Amerikan Beyaz Kelebeği tırtılları sadece fındık ocaklarımızı değil ilçe merkezimizdeki yeşil alanlarında kabusu olacak gibi. Yaşam alanımızı koruyabilmek ve kurtarabilmek için bir araya gelebilmemiz için ne yapılabilir planlama yapabilmemiz lazım.”

Doğan ayrıca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Amerikan Beyaz Kelebeği işgaline karşı direniş haritasını da kamuoyuyla paylaştı.

Haber: H. DURNA

Yorumlar (11)
VATANDAŞ 2 yıl önce
BELEDİYEYİ ARIYORSUN KİREÇ DÖK ÖZEL BİR ÇALIŞMA PLANI YOK DİYOR DİĞER KURUMLAR HİÇ ORALI DEĞİL HARİTA TEK BAŞINA BİR İŞE YARAMIYOR ÇÖZÜM İSTİYORUZ BULAMIYACAĞIMIZI BİLE BİLE
Adiga81 2 yıl önce
Devlet heryeri ilaçlayamaz. Bunun çaresi halk olarak toplu mücadele etmektir. Maalesef insanımız senede bir iki sefer tarlasına uğruyor. Hatta hiç uğramayanlar da var. Ondan sonra nerede bu devlet. Devlet biziz arkadaş. Tembellik etmeyin.
mağdur 2 yıl önce
Biz çoktan amerikan beyaz kelebeğine karşı asimile oldu bile
Canca 81 2 yıl önce
Öncü medyanın 20 yıllık arşivlerine bir bakın hep aynı haber yapacaz edecek çatalca kuru laf kalabalığı hiç bir şey yapacakları yok laf değil icraat lazım hadi buyurun hodri meydan koltuktan kalkıp icraat yapacak bir tane idareci varmı gör
duzceli 2 yıl önce
onceden böyle bişey yoktu..nerden cıktı. her yıl daha cok artiyo
yazık bu millete 2 yıl önce
şimdiye kadar nerdeydiniz? vatandaşın sorunu kim çözecek. ??? muhatap bile yok karşımızda. il tarım müdürlükleri ve çoğu devlet kurumunda ki böyük devlet mamurları akademik kariyer yapa dursun böceklerden milletin bahçeleri kurudu. ayıptır yazıktır.
Hasan Acar 2 yıl önce
Hani evvelki yıl ve geçen yıl valilik başkanlıginda toplanilip önlem konusu görusulmustu..Bu canlinin yumurtlama zamani belli,işte o zamanda tüm alanların aynı anda ilaclanması gerekiyor..Fakat herşey göstermelik,günü kurtarma,popülist söyl
Emrah Apsuva 2 yıl önce
Bu açıklama lar yıllardır yapılıyor önlem alınması gerekiyor diye söyledik dinliyen varmı yokk önlem alan varmı yok şimdi akıl başa geldi.Tüm Düzce toplu mücadele etmezse sorun çözülmez.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın