banner851

banner614

“İSRAİL’DEN KATLİAMLARIN HESABINI SORUN”

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) İl Temsilcisi Doç. Dr. Emel İştar Işıklı, İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.

banner619
Düzce 17.05.2021, 14:00
442
“İSRAİL’DEN KATLİAMLARIN HESABINI SORUN”

Işıklı, yayımladığı mesajında, bugün Kudüs ve Gazze'de sadece unutulan katliam ve soykırımların değil, hesabı sorulmayan katliamların da tekrarlandığını belirtti.

İsrail'in dünyanın gözü önünde uluslararası hukuku ve insan haklarını çiğneyerek masum bebekleri, sahilde piknik yapan aileleri, top oynayan çocukları ve sağlık çalışanlarını hedef aldığını vurgulayan Işıklı, "Terör devleti İsrail'in bu pervasızlığının en büyük sorumlusu, kuşkusuz bu katliamların ve süregelen işgalin hesabını sormayan uluslararası toplumdur." ifadesini kullandı.

Sessiz kalmanın zulme ortak olmakla eş değer olduğuna işaret eden Işıklı, "Bu anlamda dünyanın tüm devletlerini ve sivil toplum kuruluşlarını, Ortadoğu'nun göbeğinde ABD desteğiyle büyümeye devam eden İsrail sorununa karşı bir araya gelmeye ve İsrail'den, bugüne dek imza attığı her bir katliamın hesabını sormaya davet ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

(AA)

Yorumlar (1)
Halk.. 4 ay önce
Erkek cocuklarina tecavuzleri kına sokakda kadinlari oldurup serbest dolasanlari kına bir evi soyup sohana cevirdikden sonra serbst kalan hirsizi birakanlari kina 5 yandas muteahidi kina 2000 lira emekli ayligina mahkum edenleri kina yandaslarin torpille mevkilerinin yikseltilmelerini kina ist.caddesini ucube yapan belediyeyi kina.butun minubusleri cobana dolduran ulasimi kına suriyelilere halkindan daha cok verilen değeri kına.