banner851

banner614

İSTANBUL'DAN UZMANLAR GELECEK

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün mahalle sözleşmeleri kapsamında vatandaşa verdiği 'Her mahalleye bir park' sözü için ekiplerin sahadaki çalışmaları hızlandı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ekiple ihtiyaç olan her mahalleye çocuk oyun alanları kuruluyor, spor aletleri yerleştiriliyor. Diğer taraftan Düzce'de bir ilk olarak ağaç budama çalışmalarında verimi arttırmak üzere personele İstanbul'dan gelecek teknik ekip eğitim alacak

banner846
Düzce 15.10.2019, 10:52 16.10.2019, 11:13
3147
İSTANBUL'DAN UZMANLAR GELECEK
banner844

Düzce Belediyesi her mahalleye park projesi kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Mahallelerde yeşil alanlar ve çocuklar için oyun grupları ile spor aletleri konulması konusunda yürütülen çalışmalar kapsamında Nalbantoğlu Mahallesi'ne spor aletleri yerleştirme ve Sancaklar Mahallesi Parkı'nda çalışmalar sona yaklaştı. Çevre düzenlemesinde detayların yapılacağı park alanlarında çocuklar hem spor aletlerinden faydalandı hem de boş vakitlerini değerlendirme fırsatı buldu.

Uzmanlardan eğitim alacaklar

Öte yandan Park ve Bahçeler Müdürlüğü kış ayları öncesinde şehir merkezi çevresinde ağaç ve bitki bakım ve budama çalışmalarında verimi arttırmak üzere uzmanlardan eğitim semineri almaya hazırlanıyor. İstanbul'dan gelecek teknik ekip tarafından Kültür Merkezi'nde düzenlenecek seminerlerle eğitim alacak Düzce Belediyesi teknik personeli ağaçların tür, yaş ve bulunduğu yer konusunda bilgilendirilerek bakımlarını en doğru şekilde yapmaya devam edecek. Teori eğitimlerinin ardından aynı gün sahada uygulamalı olarak çalışacak ekipler, mevsim koşullarına göre ortak kullanım alanlarındaki bitki ve gövdeli ağaçlarda budama ve bakım çalışmalarına devam edecek.

Yorumlar (11)
Vatandaş 81 2 yıl önce
Beyciler mh hicbir çalışma yok yol kenarlari cop cocuklar yurda kopek yuzunden yuruyemiyor prestij konutları oldugu cd ve bu yuzden üniversite öğrencisine araba çarptı köpekler yuzunden unutulmuş bir yer yetkililere sesleniyorum aksam isiky
adamın biri 2 yıl önce
bu Düzcede çay mahallesi yok tıpkı hava durumunda düzcenin olmadığı gibi nufusu en kalabalık mahalle olduğu halde her her alanda mahrumuz bir pazar yerindende mahrumuz bir öteye bir beriye koşturuyoruz Ak partiye ful çıkardığımız içinmi bu
Resül çalışkan 2 yıl önce
Kalıcı konutlar nalbantoğlu mahallemize beton atıldı ama takılan spor aletleri eski kullanılmış ve kırık deforme olmuş aletler takıldı.. Hiç hoş değil çocuparkıda daha yapılmadı burası 66 daireli SİTE bide kalıcının çocukları geliyor..
Mahir 2 yıl önce
Park yapmakla olmuyor. O parka bakım ve temizlik de yapılmalı. Uzunmustafa mahallesindeki Trafonun yanındaki parka belediye seçimlerinden beri ne bir temizlik ne de bakım ekibi geliyor. ortalık çöp ve pislik içinde. otlar aldı başını gidiyor. defalarca belediyeye ve muhtara söylememize rağmen hala gelen giden yok.
Halk 2 yıl önce
Her şeyde olduğu gibi ilk önce kendi olanaklarımızı kullanalım
.... Orman Fakültemiz Orman İsletmemiz var bu personeller ne güne duruyor!!!
Hasan 2 yıl önce
Yahu Düzce Üniversitesinde koskoca peyzaj mimarlıpı bölümü yüzlerce öğrencisi hocası mezunu var Rektör Hanım hergün o topla tı senin bu toplantı benim medya da boy boy Başkanla boy gösteriyor hiç mi bu konuyu konuşmuyorlar?
Adore81 2 yıl önce
Orhangazi mahallesini sakın olaki unutmayın.köyden bozma mahalle görünümünden çıksın yöre insanı bunu bekler öğrenci misafirlerimiz iyi sözetsinler büyük park eksik burda tabi yer kaldıysa diyeceksiniz demeyin çoculara çok değil bu iş.
Özlem 2 yıl önce
Kalıcı konutlara acil el atılmalı bu bahçe düzenlemeleri ile alakalı. Çünkü herkes kendi kafasına göre her istediğini dikip bakımsız ormanlık alan gibi oldu özellikle 4.bölgede belediyenin acil el atması lazım. Komşu komşuyu dinlemiyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın