banner851

banner955

İŞTE DÜZCE’DE SON DURUM…

Düzce’de etkili olan sağanak yağış, il genelinde derelerin taşmasına yol açtı. Yığılca ilçesinde Sarıkaya, Karakaş ve Kırık Köyü’ne ulaşımı sağlayan Aksu Köprüleri trafiğe kapandı. Beyköy beldesinde ise Uğur Suyu debisinin yükselmesi ile birlikte Kaledibi Köprüsünden trafik akışı durduruldu. Düzce Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi AFAD ve belediye ekipleri, her hangi bir olumsuzluğa karşı tetikte bekletiliyor.

Düzce 27.06.2022, 23:42 28.06.2022, 00:17
24659
İŞTE DÜZCE’DE SON DURUM…
banner986

Düzce’de etkisini sürdüren sağanak yağış, su taşkınlarına neden oldu. Özellikle Yığılca ilçesinde dereler taşarken, cadde ve sokaklar göle döndü. Derelerin taşması ile birlikte ilçeye bağlı Karakaş Köyü Grup Köprüsü, Sarıkaya Köprüsü, ilçeyi Kırık Köyüne bağlayan Aksu Köprüsü, su debisinin yükselmesi ile jandarma ekipleri tarafından trafiğe kapatıldı. Güneyaltı Köyü’nde dere yatağında bulunan bir ev ise kaymakamlık ve jandarma ekipleri tarafından tahliye edildi. Ev sakinleri, kaymakamlık tarafından güvenli bir yere yerleştirildi.

Yığılca Kaymakamlığı tarafından ilçede herhangi bir sel felaketine karşı kriz merkezi kuruldu.

Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam Öncü Haber muhabirine yaptığı açıklamada kuvvetli sağanak yağışların devam ettiğini, belirterek, “Şu anda sahadayız. Yaşanabilecek bir afete karşı kaymakamlığımız bünyesinde bir kriz masası kuruldu. Tüm ekiplerimiz titizlikle çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

Gölyaka Belediyesi ise kuvvetli yağmurların ardından harekete geçti. Belediye ekipleri herhangi bir olumsuzluğa karşı, sağanak yağış altında dere yataklarını temizledi. Belediye Başkanı Yakup Demircan sağanak yağışa rağmen çalışmaları yerinde inceledi.

Sağanak yağışların etkili olduğu Kaynaşlı ilçesinde ise şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Belediye Başkanı Birol Şahin, Öncü Haber muhabirine yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz sahada, tüm dere yataklarında çalışmalarımız devam ediyor. Birkaç aksaklık dışında herhangi bir sıkıntımız olmadı” ifadelerini kullandı.  

banner844
Yorumlar (2)
Bugünde devam edecek gibi 2 ay önce
Hasanlar barajını takip etmek lâzım, doluluk seviyesini aşarsa sıkıntı olur, kapakları kademeli açmalı, enerji santrallerinin şu seviyeleri kontrol edilmeli.
Gölyaka lı. 2 ay önce
Gölyaka belediye başkanı ilk önce gölormanı yolunu yapsın ikide bir şelalemiz var doğal yaşam gönlümüz var diyeceğine yolu yapsın heryer oyuk tümsek içinde
21
kapalı