banner851

banner614

İŞTE SON DURUM

banner619

Düzce’de koronavirüs bulaşan kişi sayısı 115’e yükseldi. Yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısının ise 4 olduğu öğrenildi.

banner846
Düzce 14.04.2020, 15:13
18547
İŞTE SON DURUM
banner844

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs nedeniyle Türkiye’de vaka sayısı giderek artıyor. Ülke genelinde salgını yavaşlatmak amacıyla tedbirler sıkılaştırılırken, halktan mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması isteniyor.

Önlemlerin son dönemde üst seviyeye çıkarıldığı Düzce’de sık sık anonslarla vatandaşlara ‘Evde kalın’ çağrısı yapılırken, özellikle havaların ısınmasıyla çoğu Düzceli’nin kendisini sokağa atması, salgının kontrol altına alınması için yapılan mücadeleyi zedeliyor.

Düzce İl Hıfzıssıhha Meclisi tarafından alınan kararlara uymayanlara cezai işlemlerin uygulandığı şu günlerde vaka sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak 11 Nisan’da 80 olarak kayıtlara geçen Düzce’deki koronavirüs bulaşan kişi sayısı 14 Nisan itibariyle 115’e yükseldi.

Hasta vatandaşlardan gözlem altında tutulması gerekenler, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde oluşturulan karantina alanlarında tedavi altına alınırken, yoğun bakımda 4 hastanın iyileşme mücadelesi verdiği öğrenildi.

Yorumlar (12)
Vatandaş 1 yıl önce
Düzce sıkı tedbirler alınmıyor. Esnaf karşılıklı oturmuş maskesiz çay içiyor. Ana caddelere insanları sokmamak çare olmuyor.
adam 1 yıl önce
burası duzce bir şey abisiii yaa hayırdırrr olur burda..salın ya boşverın .bu millete cıkın desen tersını yapar..
Vatandaş 1 yıl önce
Pozitif olan hasta yakınları 14gun karantina kuralına uymalı bu çok önemli.
Kiracı 1 yıl önce
Devletimiz şu konuyuda ilgilensin düzcem güzel düzcem kiradayım dört katlı bir bina çözüm balkonumda çöp kovam doldumu gider dökerim diğerleri kapının ardına bırakıyorlar bir hafta kalıyor atmıyor söylemeklen zor atıyor merdiven temizlenmiyor ben temizlersem ancak Allahım olursa bir oda olsun ama sade kendime ait olsun çok zor kiracılık 50 yaşında bir hasta eşim var Allahım cümlelere yardım eyle
Şenol yılmaz 1 yıl önce
Kimse eve girmiyoki herkes sokaklarda normal
Titiz 1 yıl önce
Memlekette kimsenin başına bir musibet hastalık gelmeden kimse kurallara riayet etmiyor! Illaki salgının bulaşması başımıza musibetmi gelmesi gerek devleti dinlemek kurallara uymak için!?.. Yazık
Ali 1 yıl önce
İşi olanlar hariç diğerleri gezmeye devam edin,antalya da bile vaka 179 kişi
Vatandaş 1 yıl önce
Düzce valiliği de sağlık bakanımız gibi günlük vaka sayısını bilgi versin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
parçalı az bulutlu