banner851

banner955

İŞTE YOLLARDA SON DURUM

Düzce’de kesintisiz devam eden karla mücadele çalışmaları sonucu kapalı köy yolu sayısı 14’e düşürüldü. Geçit vermeyen köy yollarını açmak için büyük çaba sarf eden özel idare ekipleri, köylere ulaşım sağlanan 264 yolu da açık tutmak için kontak kapatmıyor.

Düzce 20.01.2022, 10:27
418
İŞTE YOLLARDA SON DURUM

Düzce’de adeta beyaz esaret yaşatan yoğun kar yağışı, sabah saatlerinde yerini soğuk havaya bıraktı. -- 0’ın altına düşen sıcaklıklar nedeniyle yollar ve kaldırımlar buz tutarken, birçok Düzceli sürücü direksiyon başına geçmek yerine toplu ulaşım araçlarını kullanmayı tercih etti.

Dün gün boyu lapa lapa yağan kar nedeniyle bir kapanıp bir açılan köy yollarını açmak için 7/24 mesai harcayan Düzce İl Özel İdaresi ekiplerinin zorlu mücadelesi devam ediyor. Bir yandan karla kaplanan yolları temizleyen diğer yandan yağan kar yüzünden açtıkları güzergahları tekrar küremek zorunda kalan kar savaşçıları, köylülerin mağduriyet yaşamaması için zamanla yarışıyor.

Kaynaşlı ilçesinde 7 köy yolu, Yığılca ilçesinde de 7 köy yolu olmak üzere toplam 14 köy yolu ulaşıma kapalı olduğu Düzce’de, ayrıca açık durumda bulunan 264 köy yolunda ise genişleme çalışmaları ile mahalle aralarının kardan temizlenme çalışmaları sürüyor.

banner844
Yorumlar (1)
Samet 12 ay önce
Mücalede mi il özel idare sınırları dışarısındaki Düzce belediyesi dışarısında ki her yer buz üstünde gidiyordu arabalar hastane yolu bile saat 1 de polisin çagırmasıyla açıldı lafta herkez çalışıyor da sokaklarda görünen bir şey yok
Yeni Sayımız