banner851

banner614

İTFAİYE EKİPLERİ SÖNDÜRDÜ

banner619

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen yangın tatbikatı kapsamında yakılan ateş, itfaiye erleri tarafından personele nasıl müdahale edileceği gösterilerek söndürüldü.

banner846
Düzce 24.09.2019, 10:14 24.09.2019, 12:55
1806
banner844

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi personeline “Yanma ve Yangın Bilgisi” eğitimi verilerek, birlikte yangın söndürme tatbikatı yapıldı.Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde olası yangınları önlemek, personele yangın anında doğru davranışları kazandırmak ve yangınla mücadele, söndürme ve kurtarma becerilerini arttırmak amacıyla Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından eğitim verildi.

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen eğitimde Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Müdahale Ekibinden Ömer Faruk Özcan ve İnanç Tuncer tarafından “Yanma ve Yangın Bilgisi” başlıklı sunum yapıldı.Sunumda yangın sebepleri, dikkat edilmesi gereken durumlar, söndürme prensipleri, yangın anında doğru ve yerinde müdahalenin nasıl olması ve hangi yangın sınıfına hangi yangın söndürme cihazıyla müdahale edilmesi gerektiği konusunda teorik bilgiler verildi.İki gün süren teorik eğitimin ardından hastane bahçesinde yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikatta itfaiye ekipleri, hastanede yangın söndürme ekibinde görevli personellere bahçede ateş yakarak yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini anlattı. Hastane personeli de yanan ateşi söndürme işlemini itfaiye eriyle birlikte uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (0)