banner851

banner614

İTFAİYE MODERNİZASYONU SÜRÜYOR

banner619

Düzce ve bölgenin en büyük itfaiye teşkilatının kurulması için yeni itfaiye binasının inşaatı hızla devam ederken Düzce Belediye İtfaiye teşkilatına 3 yeni araç daha kazandırıldı. Yeni itfaiye araçları ile endüstriyel yangınlara da müdahale edebilecek.

banner846
Düzce 01.05.2021, 12:15 01.05.2021, 12:01
1340
İTFAİYE MODERNİZASYONU SÜRÜYOR
banner844

Düzce Belediyesi, COVİD-19 ile mücadele başta olmak üzere sosyal belediyecilik çalışmaları ve vizyon projelerle şehrin çehresini değiştirme yönündeki adımlarını sürdürürken bir yandan da bu projelerin yanı sıra birim müdürlüklerinin modernize edilmesini sağlayarak yeni projeler planlanıyor.

GÜCÜNE GÜÇ KATACAK

Başkan Faruk Özlü’nün talimatları doğrultusunda Aralık ayında Çoban mevkiinde yeni hizmet binası inşaatına başlanan, Bahçeşehir bölgesinde kurulan istasyon ile bölgenin en güçlü teşkilatını oluşturan İtfaiye Müdürlüğü, envanterine eklenen 3 yeni araçla gücüne güç  kattı.


17 ARAÇ İLE BÖLGENİN EN GÜÇLÜ TEŞKİLATI OLARAK HİZMETE DEVAM

Geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan araçların yangın söndürme sistemleri ve fiziki özelliklerinin tamamlanması için İzmir’de ki firmaya teslim edilen yeni araçlarla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Özlü, “Önümüzdeki günlerde İtfaiye Müdürlüğümüz envanterine katılacak olan 1 adet çift kabin tam donanımlı ilk müdahale aracı, 1 adet 32 metre tam otomatik merdivenli araç ve 1 adet 28 metre endüstriyel yangınlara müdahale aracımız Düzcemize hayırlı olsun” dedi.

“Bölgenin en güçlü itfaiye teşkilatı olarak, hem ilimiz geneline hem de çevre illerden gelecek taleplere destek olmaya devam edeceğiz” diye konuşan Özlü, “ Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda 2 adet üst yapısı tamamlanmış, 2 adet araçta tadilatları yapılarak itfaiye teşkilatımızın bünyesinde aktif olarak kullanılmaya başlamıştı. Yangın söndürme sistemlerinin tamamlanmasının ardından gelecek olan 3 yeni araç ile birlikte toplamda 17 araç ile hizmetlerine devam edecek olan itfaiye müdürlüğümüz araç filosunu güçlendirmiş olarak en kısa sürede vakalara müdahale edebilecek. Ayrıca, vatandaşlarımıza yangın ve yangına müdahale konularında bilinçlendirme eğitimlerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Duzceli 3 ay önce
Sayın özlü vatandaşa hizmet konusunda başarılı değişimi görmeyen kördür büyük gelişime ve yeniliği ihtiyacı vardır düzcemizin çalışanı genç dinamik eğitimli personeli yenilenen ekipmanı bir kazanç dır .Yatan değil çalışan belediye görmek güzel.
duzcelı 3 ay önce
3 yenı aracla bolge lıderı olunuyosa vay bu bolgenın halıne