banner851

banner614

İTFAİYEDEN UYARI GELDİ

banner619

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, yaz ayının gelmesiyle birlikte anız yangınlarının artabileceği uyarısı yapıldı. Uyarıda anız yakılmalarına karşı vatandaşlar duyarlı ve sorumlu davranmaya davet edildi.

banner846
Düzce 04.07.2019, 11:45 04.07.2019, 14:20
565
banner844

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, yaz aylarının gelmesi nedeniyle yaşanabilecek anız yangınlarına karşı uyarıda bulundu.

İtfaiye Müdürlüğü’nce yapılan uyarıda, “Yaz sıcaklarının gelmesiyle birlikte, anız yangınları tehlikesi başlamış bulunmakta. Anız yangınları henüz biçilmemiş ekinler olmak üzere, çevrede bulunan bağ ve bahçeleri, yerleşim yerlerini ve yangın çıkabilecek bölgeleri tehdit etmektedir. Toprağın ve doğal yetişen bitkilerin verimliliğinde rol oynayan birçok canlı ve endemik yapı, anız yakma nedeniyle yok olmaktadır. Sadece daha kolay çift sürmek için yakılan anız nedeniyle doğa zarar görmektedir. Anız artıkları toprağı soluksuz bırakmakta ve rüzgârla dağıtılmasından dolayı kirliliğe yol açmaktadır. Evrensel felaketler ve yangınlar olmaması için anız yakılmalarına karşı yurttaşlarımızı duyarlı ve sorumlu davranmaya davet ediyoruz” denildi.

Haber: S. AYAN

Yorumlar (1)
darıcı mah şikayetçi 2 yıl önce
şehrin göbeğinde sitedeyiz hala bu pis ateş kokularından kurtulamıyoruz yahut kaçıncı devirdeyiz Allah aşkına çöp diye bir hizmet var yakmayın her önünüze geleni, yetkililer bir şey yapsın, astımı olanlar boğuluyor kimsenin umrunda değil
15°
az bulutlu