banner851

banner614

İTHAL YERİNE YERLİ VE MİLLİ KAYNAK

Düzce İl Özel İdaresi tarafından Silindirle Sıkıştırılmış Beton ile Aydınpınar Köyü’nde yapılan yolun 4 kilometrelik kısmı tamamlandı. Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce’de ilk kez kullanılan ve alternatiflerine kıyasla yüzde 39 daha ekonomik ve 3-4 kat daha uzun ömürlü olduğu kaydedilen yeni yöntemin uygulandığı alanda incelemelerde bulundu.

banner619
Düzce 10.06.2021, 15:13 10.06.2021, 18:44
3417

Düzce’de, il özel idaresi sorumluluğundaki bölgelerdeki yol çalışmalarında artık alternatiflerine kıyasla yüzde 39 daha ekonomik ve 3-4 kat daha uzun ömürlü olduğu kaydedilen Silindirle Sıkıştırılmış Beton (BTT) kullanımına geçildi.

2021 yılı içerisinde 4 milyon TL’lik bir yatırım ile Düzce’de ilk defa uygulanacak olan beton yol çalışmaları kapsamında toplamda 14,8 kilometre yolun beton kaplama yapılması hedeflenirken ve çalışmalara geçtiğimiz mayıs ayı sonunda başlandı.

Bu kapsamda yapılması planlanan yolun 4 kilometrelik kısmı tamamlandı. Düzce Valisi Cevdet Atay da Aydınpınar Köyü’nde beton yol çalışmalarının devam ettiği alanda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

YERLİ VE MİLLİ YÖNTEM

Daha önce yapılan açıklamada asfalt yollarda kullanılan bağlayıcı, yurtdışından ithal edilen ham petrolün damıtılmasından elde edilen bitüm iken Silindirle Sıkıştırılmış Beton (SSB) yollarda kullanılan bağlayıcı üretimi yerli ve milli kaynaklara dayanan çimento olduğu bilgisine yer verilmişti.

Yorumlar (10)
zonguldaklı 4 ay önce
BETON YOLLARIN HALİNE GELİN ZONGULDAKTA BAKIN
Arif 4 ay önce
Sız ilk önce hıc yapmadınız bızım yolları yapın verıdmız dılekcelr duruyo ole hep yaparız ama icraat sıfır anca laf
Ali veli 4 ay önce
Beton yol lastik düşmanıdır, lastiklerin diş kalınlığı hemen biter.
saydogan 4 ay önce
sayın vali ne yapsın asfalt vardı da dökmedi mi? koçyazı mah. 2402 caddeyede isteriz. stabilize yodan kurtuluruz .
Düzceli 4 ay önce
Beton mu verimli? Siz aklınızı yitirdiniz ya. Asfaltı geri dönüştürüp kullanabiliyorsun aynısı beton için geçerli bile değil. Değişik kafalar. Betondan yol nedir ya. Nasıl devlet yetkilisi olunuyor bu kafa yapısıyla. Ben de olacam anasını satayım
Kim diyor verimli diye 4 ay önce
Asfalt tamamen geri dönüştürülebilir, uygulama sonrası hemen kullanılır, tamiri kolay ve daha esnek. Beton geri dönüşmez, uygulama sonrası kuruması gerek, tamir etmesi zor, sert, çatlaması, kırılması kolay…
Vatandas 4 ay önce
Sehir icindeki yollar da yol cizgisi yok sonra yollar bozuk ne zaman yapilacak
2021 4 ay önce
Yıl olmuş 2021 Vali Bey'in uğraştığı şeye bak. Gerçekten Türkiye burası, boş işlerle vakit kaybetmekte üstümüze yok.. Beton yol kalıcı konutlarda vardı, üstüne asfalt attınız ne değişti? Beton yol icat etmiş gibi haber yapmışlar bir de..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın