banner851

banner614

KALACAK YER BULAMAYANA BELEDİYE YARDIM EDECEK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Ekim ayı itibariyle 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim görecek olan üniversite öğrencilerine çağrı yaptı. Başkan Özlü, “ Yurt sorunu yaşayan her öğrenci ve velimizi belediyemize bekliyoruz” dedi.

banner619
Düzce 23.09.2021, 14:56
1362
KALACAK YER BULAMAYANA BELEDİYE YARDIM EDECEK

Pandemi nedeniyle 1.5 yıllık zorunlu uzaktan eğitim arasının ardından üniversiteler 4 Ekim’de açılıyor. Üniversite eğitim için Düzce’ye gelecek olan binlerce öğrenci de son hazırlıklarını yapıyor. Öte yandan yüksek kira ve yüksek özel yurt ücreti öğrencileri kara kara düşündürüyor. Düzce’deki KYK yurtlarına tüm kız öğrencilerin yerleştiği 495 erkek öğrencinin de yedeklere kaldığı bilinirken konuyla İlgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü harekete geçti. 

Başkan Özlü, yurtlarda barınma sorunu yaşayan öğrencilere Düzce Belediyesi’nin yardım elini uzatacağını açıkladı.  Başkan Özlü, yaptığı açıklama ile öğrenci ve velileri Düzce’ye davet ederek yurt sorunu yaşayan öğrencilerin sorunlarını çözeceklerini kaydetti.

Başkan Özlü davetinde, “ ‘Düzce Bizim Evimiz’ diyerek çıktığımız bu yolda, Düzce'mize okumaya gelen her öğrencimizi şehrimizde baş tacı edeceğiz. Öğrencilerimizin kıymetli aileleri, çocuklarınız bize emanet. Yurt sorunu yaşayan her öğrenci kardeşimizi sorunlarının çözümü için Düzce Belediyesi'ne bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada kalacak yer problemi yaşayan öğrencilerin524 37 05 ve 0380 524 70 27 numaralarını arayarak sorunlarını anlatabileceği belirtildi.

banner844
Yorumlar (8)
ELİF 3 hafta önce
DÜZCEDE ADIM BAŞI KYK VE YURT DOLU NE YARDIMI OLACAKMIŞ ACABA ...
Duy sesimizi başkan 4 hafta önce
Beçi arabalarında neden genç kart geçmiyor 81 tl ye sınırsız biniş hakkı neden yok
Kemal kaya 4 hafta önce
Günaydın baskan
Yurtçu 4 hafta önce
Bahçeşehirdeki metruk binaları yurda çevirdiniz ya hani, orayı gören öğrenci nasıl kaçacağını şaşırıyor!
Arda 4 hafta önce
belediye ne yapacak öğrenciye.sen önce Düzce belediyesi olarak ihtiyaç sahibi Düzceli öğrencilere burs ver.öğrencilere toplu taşımada,su ve belediye hizmetlerinde adamakıllı indirim yapta samimi olduğunuzu düşünelim.gündem konularıyla ilgileniyormuş gibi algı kokan açıklamalarıda bırakın artık millet yemiyor…
vatandaş 4 hafta önce
imza düzceli vatandaş
Metin Veli 4 hafta önce
Başkanım Düzce de yurt sorunu yok kime yardım edeceksiniz?Düzceli olup diğer şehirlere giden ve yurt bulamayan öğrencilere yardım edin.
smmm 3 hafta önce
niye yokmuş ki. akçakocada kyk çıkmadığı için ortada kalan çok fazla kız öğrenci yar. 1 tane özel yurt var oda kapatmış. varsa bildiğiniz kontenjanı boş olan bir yurt bize bildirin. arayıştayız hala.