banner615

banner614

banner701

KALDIRIM İŞGALLERİ VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARTTI

banner619

Düzce’nin hemen her cadde ve sokakta bulunan kaldırımlara araçlarını park eden sorumsuz sürücüler, yaya güvenliğini tehlikeye atmaya devam ediyor. Cedidiye Mahallesinde araç trafiğine kapalı sokak üzerindeki kaldırımlara araçlarını park eden duyarsız sürücüler, esnaf ve çevre sakinlerinin tepkisini çekiyor.

Düzce 11.11.2020, 15:09
2390
KALDIRIM İŞGALLERİ VATANDAŞI ÇİLEDEN ÇIKARTTI
banner785

Düzce’de araçlarını kaldırımlara park eden araç sürücüleri nedeniyle neredeyse kaldırımlarda yürümek imkânsız hale geldi. Vatandaşlar, araçlarını kaldırıma park eden sürücüler nedeniyle yolun ortasında yürümek zorunda kalırken, yaya güvenliği de tehlikeye atılıyor. Düzce Belediyesi’nin sorumluluğunda olan kaldırımlara park eden araçlar ile ilgili hiçbir cezai işlem uygulanmaması, bu kadarına da pes dedirtiyor.

Cedidye Mahallesinde araç trafiğine kapalı olan Dönence Sokak üzerine park eden araçlar nedeniyle, vatandaşlar yoldan yürüyemez hale geldi. Sağlı – sollu park eden araçlar, yayaların geçişine izin vermezken, esnaflar duruma isyan etti.

Konu ile ilgili şikayetlerini 0 542 767 18 81 Numaralı Öncü WhatsApp ihbar hattına ileten esnaflar, araç parkları ile ilgili yetkililerden yardım istedi. Konu ile ilgili hemen hemen her gün Düzce Emniyeti ve Düzce Belediyesi Beyaz Masaya şikayette bulunduklarını, ancak bugüne kadar sorunlarının çözülmediğini ifade eden esnaflar, “Müşterilerimiz veya işi olanlar araç parkları yüzünden sokağa giremiyor. Lütfen sesimizi duyurun” dedi.  

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (8)
Şule 3 hafta önce
Evet düzce de özellikle yol kenarlatinda araba cok ve trafik akışina zarar vermekte bu sebepten dolayi kaza eğlimi ile sürekli karsi karşiya kalıyoruz gereginin yapilmasini bekliyoruz
cedidiyeli 3 hafta önce
Cedidiye Mh.deki otobüs durakları ne zaman faaliyete geçecek.Hiçbir minübüs cük hst.neye gitmiyorda..ordan mergice yolcu çıkmaz.Boşa geçmsin.
düzceli sürücü 3 hafta önce
Düzce kervan kavşağındakı çalışmalar süresince millet alternatif kavşaklarda çile çekerken hiç bir trafik görevlisi oralarda görev alıp çileyi bitirmeye katkı sağlamadı.
Şampiyon 3 hafta önce
Düzce deki Tirafik polisleri kesinlikle yatıyorlar bu durumu kabullenmeselerde ne yazıkki doğru bu kaldırım ihlalleri tirafik lambalarına yakın park yapmaları gibi hiç ceza yok
Tamer 3 hafta önce
Trafik ne iş yapiyo?boluda zabıta tıkır tıkır araç çekiyor,burdakiler çay,sigara,tespih keyif yapıyor...haram o aldıkları para haram..
vatandaş 8181 3 hafta önce
ücretsiz park yeri yok her boşluğu değnekçiler doldurmuş... beş dakika esnafta işimiz var her durmaya 7 tl otopark ücreti verecek adam var mı düzcede... bir de bu açıdan bakın
81 3 hafta önce
ÜCRETSİZ YERLERE PARK EDİP YÜRÜYÜN. UFACIK DÜZCEDE WC YE BİLE ARABAYLA GİDECEKSİNİZ NEREDEYSE.
ismail 3 hafta önce
Belediyesi zabıtası hep söz veriyor iki hafta sonra göz yumuyorlar bu görüntülere. Gerçekten baydı ya. Ne uğraşıp duruyorsunuz yazın cezayı çekin yediemine bunları yapanların araçlarını. Yeterse yeter. Kaldırım yaya içindir. Ben yoldan yürüyüp neden canımı tehlikeye atıyorum ya.
parçalı az bulutlu