banner851

banner955

KALDIRIM KAFENİN PARK YERİ OLMUŞ!

Düzce’de kaldırım işgalleri devam ediyor. Araçlarını kaldırımlara park eden duyarsız araç sahiplerine göz yuman işletmeciler yüzünden yaya güvenliği tehlikeye atılıyor. Şehir merkezinde bulunan bir kafenin önündeki kaldırımın park yeri gibi kullanılması vatandaş kamerasına takıldı.

Düzce 15.09.2020, 16:42 15.09.2020, 17:00
7437
KALDIRIM KAFENİN PARK YERİ OLMUŞ!

Düzce’de şehir merkezinde yayaların yürümesi gereken kaldırımlar, kimi zaman duyarsız sürücüler, kimi zaman ise işletmecilerin göz yumması yüzünden işgal ediliyor.

Kaldırımlara park eden araçlar nedeniyle yolun kenarından yürümek zorunda kalan vatandaşların can güvenliği tehlikeye atılıyor.

Kültür Mahallesi Namık Kemal Sokak üzerinde bulunan bir kafenin kaldırımı kendi park alanı gibi kullanması tepkiye neden oldu.

Konu ile ilgili 0542 767 18 81 numaralı Öncü Haber WhatsApp hattına gönderilen şikayette, söz konusu kafenin önündeki kaldırımların üzerine park eden araçlar nedeniyle vatandaşların zor anlar yaşadıkları belirtildi. 

Tepkili yaya gönderdiği fotoğrafların altına şu notu düştü: “Kültür Mahallesi’nde bulunan Venüs kafenin önündeki ve karşısındaki kaldırım kendilerine mi tahsil edildi acaba? Bu konuyu ses getirecek şekilde an itibari ile gündeme getirirseniz müteşekkir olacağım çünkü yaklaşık on dakika önce 6 aylık kızımla oradan geçerken kaldırımdan inip ilerlemek zorunda kaldığımdan arkadan gelen aracın altında kalıyorduk neredeyse!”

Kaldırım üzerine park eden araçlar nedeniyle yolun kenarından yürümek zorunda kalan vatandaşların, olası bir trafik kazası ile karşı karşıya kalması acil olarak bu soruna müdahale edilmesi gerektiğini gösterdi.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (33)
Ramazan 2 yıl önce
Geçmiş bir zamanda kaldırım işgalleri yasaklandığı biliniyordu. Yine kaldırım işgalleri ortaya çıktı. Asayisten sorumlu birimler vatandaşın güvenliğini sağlamak yerine araçların güvenliğini sağlıyorlar. Tuhaf degilmidir....
Ugur 2 yıl önce
Sadece gariban sesi çıkmayan esnafa halka yaptırım uygulanır.
abuziddin 2 yıl önce
madem kaldırımlara bu kadar önemsiyorsunuz eski kız meslek lisesinin oralara neden bakmıyorsunuz
vatandaş 2 yıl önce
Bu durum senelerdir hiçbir yöneticinin umurunda olmasa gerek ki hiç ilgilenilmedi şu zamana kadar. Senelerdir kaldırım yerine yoldan yürüyoruz. Düzcedeki sokakların genişlikleri çok dar. Keşke şehir komple kentsel dönüşüme alınsa. Ama bunlar hep hayal olarak kalacak.
Kazım Karabekir 2 yıl önce
kafe üçyüzseksenin önünde olsaydı bu durum kimse haber etmezdi herkez işine geldiği gibi böyle geldi böyle gider herşey sanki tamamda kaldırım işgaline geldi sıra.Mevzu bahis kaldırımsa kızılay meydanına gidin bakın tezgahlara nerde duruyor
Adiga81 2 yıl önce
Park yeri demisken apartmanlarımızın altında park yeri olması gereken alanları para karşılığında mutaahhitlere depo ve dükkan olarak tescil eden Düzce Belediyesi'ne selamlar.
serpil uçan 2 yıl önce
Bu durumun müsebbibi işletme sahipleri değil 3tl park parası vermek istemeyen sürücüler ve bu işgali önlemesi gereken zabıtadır. kimse kimseyi karalamasın.
Serpil uçan 2 yıl önce
Kafe sahiplerini diyor kaldırıma park edin diye araç sahipleri 3 tl park ücreti ödememek için kaldırımlara koyuyorlar araçlarını. Konunun muhatabı kafe sahipleri değil zabıta ve sürücülerdir.biraz bilinçli olalım lütfen
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık