banner851

banner955

KAPSAMLI İYİLEŞTİRMEYLE TRAFİK ÇİLESİ HAFİFLEYECEK

Düzce Belediyesi, bağlantı noktaları açısından trafik yükünün fazla olduğu Kervan Kavşağı’nda daha önce Ramazan Bayramı sonrası başlanarak hızla bitirileceği açıklanan ancak adım atılmayan iyileştirme projesine başlanacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, “Kavşakta yapılacak akıllı sinyalizasyon sistemi ile trafik rahatlayacak.” denildi. Belediye çalışmalar için bu kez tarih vermezken açıklamada ‘kısa sürede’ denildi.

Düzce 26.07.2021, 17:20 27.07.2021, 15:51
2942
banner986

Düzce’nin Organize Sanayi bölgesi, Anadolu Otoyolu, Adliye, Emniyet, Şehir Merkezi Kuzey Çevre Yolu, Bahçeşehir bağlantı yolu ve D-100 karayolu gibi önemli noktaları birbirine bağlayan Kervan Kavşağının yükünü hafifletecek çalışma nihayet başlıyor başlıyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafiğin arapsaçına döndüğü Kervan Projesi’nin daha önce Ramazan Bayramı sonrası başlanacağı açıklanmış ancak aradan aylar geçmesine rağmen adım atılmaması her gün trafik çilesi çeken vatandaşın tepkisine neden olmuştu.

Konuyla ilgili Düzce Belediyesi’nden yapılan yeni açıklamada net tarih verilmedi ancak kısa süre içerisinde çalışmalara başlanacağı duyuruldu. Proje kapsamında yeni cepler ve akıllı sinyalizasyon sistemi, kavşaktaki trafik yükünü alacak. Sürücüler zamandan ve yakıttan tasarruf sağlarken egzoz salınımı da azalacak.

IŞIKLAR YOĞUNLUĞA GÖRE YANACAK

Ulaşım Master Planı içinde Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, çözülmesini istediği kavşaklardan biri olan Kervan’da trafik ışıkları trafiğin yoğunluğuna göre yanacak ve araçların uzun kuyruklar oluşturmasının önüne geçilmiş olacak.

ÖZLÜ: HAVA KİRLİLİĞİ AÇISINDAN DA YOL KAT EDECEĞİZ

Kervan Kavşağı için çeşitli alternatif çözüm önerilerinin olduğunu yineleyen ancak şehrin bölünmemesi ve trafik akışının daha rahat akması için uzmanların ölçüm ve kontrolleri neticesinde iyileştirme projesinde karar kıldıklarını belirten Başkan Özlü, “Düzce Belediyesi olarak kavşağın kontrolünü Karayolları’ndan aldık. Yapılan araç sayım, trafik ışıklarının ölçüm ve analizleri yaptık. Ardından vatandaşlarımızla istişarelerde bulunarak iyileştirme yoluna gittik. Projenin hayata geçirilmesi ile şehrin önemli bölgelerinin kesişme noktası olan Kervan Kavşağında hem yakıt ve zamandan tasarruf edilecek hem de hava kirliliği açısından önemli yol kat kat edilmiş olacak” şeklinde konuştu.

 ‘KISA SÜREDE BİTSİN’ TALİMATI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Ulaşım Master Planı içerisinde yer alan ve şehrin en önemli giriş noktalarının başında gelen Kervan Kavşağı projesinin bir an önce tamamlanması adına talimatlarını verdi.

banner844
Yorumlar (16)
ŞAHİN 1 yıl önce
BECERİKSİZLER
ssen 1 yıl önce
Konuralp iç yolu EDS ler hizmete girmiş. Arka arkaya 1 haftada 3 ceza geldi. Allah'tan korkun. 70 km hız ile duble yolda EDS ile ceza yazıyorsunuz. Plaka 34 olduğu için ceza manyağına döndük. Allah bin türlü b..lanızı versin.
Dzc 1 yıl önce
Hiçbir işe yaramaz yapacakları yol boşa masraf yazık milletin parasına hizmet etmeye gelmemiş ki beyefendi.......
Sefil ettiniz 1 yıl önce
Sizi en iyisi sabah akşam kötek dicem ama onun yerine çarşıdan kalıcı konutlar yoluna yollayacan güzel kardeşim zaten çarşıdan çıkış zor olanı kapatıp milleti otagar kavşagına yönlendireceksiniz bizde size rahmet okuyacaz nokta
Berber yunus 1 yıl önce
O kavşakta ışiklar yapmadığı zaman problem çözülüyor bir ay bir deneme yapın görün hiç kimse beklemesin dakikalarca o kavşağı sabah akşam kullananların fikri alındığını düşünmüyor istişare yapılmıyor bizim memleketimizde ben yaptım oldu olmaz böyle
Yorum 1 yıl önce
Baglanti yolunu viyadük le otonoma taşıyıp iniş ve çıkışları terminalin orda bina olmayan boşluk alanda yapmayı beceremediniz karmaşa karmaşa üzerine ileri düşüncesi olmayan bi yol yaptiniz
Reis 1 yıl önce
Mevcut yoluda kapatmayında ..
X-RAY 1 yıl önce
Otoban bağlantısını oradan alıp başka yerden vermedikçe ne yapsanız olmaz. Boşuna para harcamayın. Şehrin ortasından otoban bağlantısı olmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık