banner851

banner955

KAR ÖNCESİ TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Düzce’de yarından itibaren etkili olması beklenen kar yağışı ve don olayları öncesi hem Düzce Belediyesi hem de İl Özel İdaresi ekipleri teyakkuza geçti.

Düzce 20.12.2021, 12:00
1513
KAR ÖNCESİ TÜM HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Bir süredir soğuk ve sağanak yağışlı havanın hüküm sürdüğü Düzce’de yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının yarından itibaren merkeze de inmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava raporuna göre Düzce’de Salı ve Çarşamba günleri kar yağışı etkili olurken sıcaklıklar da sıfırın altına inecek.

Bu yıl çetin geçmesi beklenen kışın kapıya dayanmasının ardından Düzce Belediyesi tüm hazırlıklarını tamamladığını ve ekiplerin hazır bekletildiğini duyurdu. Karla mücadele için bıçaklı tuzlama aracı, greyder, kepçe ve pikaptan oluşan 25 araçlık iş makinesi filosunun yanı sıra 24 saat esasına göre 400 personel görevlendirildi.

‘Kışa hazırız’

İl genelinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için hazırlıkların tamamlandığını açıklayan Başkan Özlü, “Kent genelinde özellikle buzlanmanın olabileceği bölgelerde sorun yaşamaması için hassasiyetle hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Gerek kaldırımlarımız gerekse yol güzergâhlarına yönelik modernize edilmiş araçlarımız sürekli ring halinde çalışmalarını sürdürecek. Düzce Belediyesi olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Kışa hazırız” dedi.

İl Özel İdaresi’nde hazırlıklar tamamlandı

Öte yandan Düzce İl Özel idaresi de il genelinde kapalı köy yollarına müdahale edilebilmesi için hazırlıklarını aylar öncesinden tamamlamıştı. Özel İdare envanterindeki 69 iş makinesi ve 172 personel karla mücadele çalışmalarında görev alacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız