banner851

banner955

KAR SAVAŞÇILARI KÖY YOLLARINI AÇMAK İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Bölgemizde dünden buyana etkisini aralıksız sürdüren ve gece saatlerinde şiddetini arttıran kar yağışı nedeniyle toplam 278 köyü bulunan Düzce’de 202 köy yolu ulaşıma kapandı. Yığılca ilçesine bağlı tüm köy yollarının kapalı olduğu bildirildi. Düzce İl Özel İdaresi ekipleri kapalı olan köy yollarını açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, kapalı olan 87 köy yolu ulaşıma yeniden açıldı. Kalan 136 köy yolunu açmak için ekiplerin çalışmaları devam ediyor.

Düzce 23.01.2022, 10:58 23.01.2022, 11:12
2028
KAR SAVAŞÇILARI KÖY YOLLARINI AÇMAK İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR

Düzce’de dünden buyana aralıksız etkisini sürdüren yoğun kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Düzce’de dün gece saatlerinden itibaren şiddetini arttıran yoğun kar yağışı, Düzce genelinde yoğun kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde geçit vermiyor.

278 köyü bulunan Düzce’de yoğun kar yağışı nedeniyle 202 köy yolu ulaşıma kapandı. Dünden buyana 172 personel ve çok sayıda araçla karla mücadele çalışmalarını sürdüren Düzce İl Özel İdaresi, kapalı  olan köy yollarını yeniden ulaşıma açmak ve yolları açık tutmak için yoğun bir çalışma sergiliyor. Yapılan çalışmalar neticesinde 87 köy yolu yeniden ulaşıma açılırken, kalan 136 köy yolunu açmak için ise çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Şu ana kadar merkezde 28, Akçakoca ilçesinde 41, Cumayeri İlçesinde 18, Çilimli ilçesinde 8, Kaynaşlı ilçesinde 3 ve 39 köyü bulunan Yığılca ilçesinde ise tüm köy yollarının kapalı olduğu öğrenildi. Kapalı olan köy yollarını yeniden ulaşıma açmak için, Düzce İl Özel İdaresi ekipleri, yoğun bir şekilde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız