banner851

banner614

KAR VE YAĞMUR ÇALIŞMALARI ENGELLEDİ

İnönü ve Avni Akyol parklarını kapsayan Millet Bahçesi 1. Etap Projesi’nden beklenmeyen haber geldi. Düzce belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, daha önce mayıs ayında hizmete alınacağı duyurulan Millet Bahçesi projesinde hava muhalefeti nedeniyle bir süre çalışma yapılamadığını ve açılışının haziran sonunda yapılacağını duyurdu. 2. Etabın başlamasıyla ilgili de tarih verdi.

banner619
Düzce 24.05.2021, 16:30 24.05.2021, 18:37
3919

Düzce’ye ferah ve nezih bir yaşam alanı kazandırılması için çalışma başlatan Dr. Faruk Özlü’nün gayretleriyle geçtiğimiz yıl temmuz ayında İnönü ve Avni Akyol parkların bulunduğu alanda Millet Bahçesi 1. Etap Projesi’ne başlanmıştı. 10 ayda bitirilmesi beklenen Millet Bahçesi’nin içinde bulunduğumuz mayıs ayında da hizmete alınacağı açıklanmıştı.

BİTİME HAVA MUHALEFETİ ENGELİ

Çalışmaların hızla devam ettiği alanla ilgili açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü hava muhalefeti nedeniyle çalışmalarda yaşanan aksamalardan dolayı açılışın ertelendiğini duyurdu. Düzce Belediyesi’nin yeni logosunun lansmanında konuşan Dr. Özlü, “Bu sene iki defa kar yağdı. Yağmur yağışı da yoğun olduğu için yüklenici firma bitiremedi. Ben de çok gittim geldim. Gerçekten çamur. Bir kepçe girse batacak durumda.” dedi.

HAZİRAN SONUNA KADAR AÇILACAK

Konuyu yakından takip ettiğini kaydeden Başkan Özlü, “En son görüşmemizde 1 aya kadar bitireceğini söyledi. İnşallah 1 aya kadar Millet Bahçesi 1. Etabı bitirmiş olacağız.” diyerek haziran ayı sonuna kadar Düzceliler’in yeni yaşam alanlarına kavuşacağını söyledi. 

14 bin 252 metrekarelik İnönü Parkı ve yanında bulunan 4 bin 883 metrekarelik Avni Akyol le 8 bin 135 metrekare büyüklüğündeki Anıtpark'ın birleştirileceği projeyle yaklaşık 27 bin metrekare alan Millet Bahçesi’ne dönüştürülmüş olacak.

2. ETAP İÇİN İLK KAZMA YILSONUNA KADAR VURULACAK

Öte yandan Başkan Özlü, 18 Temmuz Stadyumu’nun da içinde bulunduğu alanda uygulanacak olan Millet Bahçesi 2. Etabı için de yılsonuna kadar kazmanın vurularak çalışmalara başlanacağını kaydetti. Projelendirme çalışmaları devam eden ikinci millet bahçesinde ise 52 dönümlük bir alan da inşa edilecek. İçerisinde tamamen taştan yapılmış bir kültür merkezi de olacak.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (8)
luizao 4 ay önce
burdan ancak kari kiz kesen dayilarin mekani olur burayada yazdim
Aa 4 ay önce
İstanbul Caddesi bayrama yetişir mi?
Ali 4 ay önce
Yalana bak.hava muhalefetiymiş
İsmail bayrak 4 ay önce
Bari kendinize bu gerçekleri söyleyin…??;koronavirüs herşey etkiledi diye haber yapın..Falan filan işleri seviyenizi belli eder
Hasan Hüseyin Kaya 4 ay önce
Daha ne işler ileri tarihe ertelenir sonrada bizim yapacağımız işler var 5 yıl daha dersiniz Düzce bir 10 yıl daha geri gider gider andersenden masallar
CAN 4 ay önce
SAYIN BASKAN TARIH COK ÖNEMLI BASLANGIS BITIS TARIHI EGER TARIHLERE UYULMASSA BÖYLE IS OLMAZ FAZLA ADAM CALISDIRIN BITSIN IS 3 BES KISIYLE BITMEZ BU IS BASKAN SÖZ SÖZ DÜR IS AKSARSA OLMAZ
Düzceli 4 ay önce
Dalgamı geciyosun canim
dzcli 4 ay önce
ne millet bahçesiymiş be bitmedi gitti