banner851

banner955

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK Mİ?

Düzce il genelinde kar yağışı sabah saatlerine kadar etkisini sürdürdü. Önemli güzergahlarda karayolları, il özel idare ve belediye ekiplerinin gece boyu mesaisi devam ederken Yığılca’da eğitime bir gün daha ara verildi. Kazalar ise kaçınılmaz oldu.

Düzce 23.12.2021, 10:56
3008
KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK Mİ?

Meteorolojinin günler öncesinden uyardığı kar yağışı Düzce’nin yüksek kesimlerinde dün gece de etkisini sürdürdü. Kent merkezi de aralıklarla yağan karla beyaza bürünürken Düzceliler, karlı bir sabaha uyandı.

Yağışların en yoğun olduğu bölge olan Yığılca ilçesinde yer yer kar kalınlığı yarım metreyi geçerken yaşanabilecek olumsuzluklara karşı eğitim-öğretime 1 gün daha ara verildi. Karayolları, İl Özel İdare ve belediyeler bağlı ekipler de gece boyunca mesai yaptı. Anadolu Otoyolu ve D-100 Karayolu’nda güvenlik güçleri sürekli olarak sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kazalar kaçınılmaz oldu

Kar yağışının etkili olduğu bölgelerden biri de D-655 Batı Karadeniz Bağlantı Yolu oldu. Yolun Akçakoca-Düzce arası kesimde yoğun kar yağışına zaman zaman da tipi eşlik edince kazalar kaçınılmaz oldu. Şifalı Su ve Kabalak Pampası mevkilerinde kayganlaşan yoldan çıkan otomobiller hafif çaplı kazalara sebep oldu. Kazalar nedeniyle trafik de bir süre kontrollü olarak sağlandı.

Kar yağışı ne kadar devam edecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre karlı hava bugün akşam saatlerinde Düzce’yi terk edecek. Gün içinde özellikle yüksek kesimlerde hafif kar yağışı görülecek. Gece saatlerinde sıcaklıkların sıfırın altına düşmesi beklenirken don ve buzlanma olaylarına karşı da dikkatli olmak gerekiyor.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız