banner851

banner955

KAR YAĞIŞI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan yeni hava durumu raporunda, Düzce’de etkili olan ve özellikle yüksek kesimlerde hayatı olumsuz etkileyen kar yağışının Cuma günü Düzce ve çevresini terk etmesi bekleniyor. Öte yandan, bu akşam ve gece saatlerinden itibaren Düzce ve çevresinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Düzce 26.01.2022, 13:37
10829
KAR YAĞIŞI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Düzce’de son yılların en yoğun kar yağışı etkili oluyor. Aralıklarla devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle özellikle yüksek bölgelerdeki köylere ulaşım neredeyse imkansız hale geldi. Düzce İl Özel İdaresi Ekipleri, bir taraftan kapanan köy yollarını yeniden ulaşıma açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürürken, bir taraftan da açılan köy yollarının yeniden kapanmaması için büyük çaba serf ediyor.

Meteoroloji’nin son tahminlerine göre, Düzce ve çevresini etkisi altına alan ve aralıklarla devam eden kar yağışının bugün akşam ve gece saatlerinden itibaren etkisini arttırarak kuvvetli bir şekilde görülmesi tahmin ediliyor.

Cuma günü Düzce ve çevresini terk etmesi beklenen kar yağışının, Cumartesi gününden itibaren ise yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görüleceği belirtiliyor.  Yağışların önümüzdeki hafta başına kadar yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde devam etmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, bölgemizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle, Düzceli vatandaşların yaşanabilecek buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
Düzce li 11 ay önce
Merkez ova köylerinin yolları niye geç açılıyor. Hiç önemde verilmiyor
Yeni Sayımız