banner614

KARANTİNA ALANI GENİŞLETİLDİ

banner619

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina alanı genişletildi. Dahiliye bölümünde yatan hastalar göğüs hastalıkları servisine sevk edilirken, Umre'den dönen vatandaşlar başta olmak üzere gelen şüpheli vakalardan bugüne kadar pozitif çıkan olmadığı öğrenildi.

banner846
Düzce 17.03.2020, 15:40 17.03.2020, 17:28
15394
banner844

Türkiye'de koronavirüsü bulaşan vatandaş sayısı giderek artarken, hastanelere başvuranların sayısı da yükseliyor.

Düzce'de koronavirüsüne karşı alınan tedbir ve sağlık önlemleri kapsamında Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde özel karantina alanları oluşturulurken, artan şüpheli vakalara bağlı olarak gözlem bölgeleri genişletiliyor.

İki servis birleştirildi, karantina alanı genişletildi

Öksürük ve yüksek ateş şikayetiyle başvuran 2 hasta nedeniyle hareketlilik yaşanan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde dahiliye bölümünde yatan hastaların, yaklaşık 30 yataklı göğüs hastalıkları servisine sevk edildiği öğrenildi. Zemin katta bulunan dahiliye ve göğüs hastalıkları servisinin birleştirilmesi ile karantina alanı genişletilirken, şüpheli vaka sayısının artmasına bağlı olarak yeni düzenlemelerin devreye sokulabileceği konuşuluyor.

Koronavirüs şüphesi ile 2 vatandaş hastanede karantinada

Öte yandan dün son olarak 6 şüpheli hastanın gözlem altında olduğu devlet hastanesinde gelen negatif sonuçlara bağlı olarak kendini iyi hisseden vatandaşların taburcu edildiği bilgisine ulaşıldı.

Bugün ise biri Çilimli diğeri Beyköy'den olmak üzere hastaneye kaldırılan ve şüphe üzerine karantina altına alınan iki hastadan alınan kan örneklerinin Ankara'da gönderildiği ve sonuçlarının beklendiği öğrenildi. Umre'den dönen vatandaşlarla birlikte Düzce'de koronavirüs endişesi ile başvuranların sayısının arttığı gözlemlenirken, şu ana kadara pozitif sonuç çıkmaması yüreklere su serpiyor.

Yorumlar (3)
Metin 1 yıl önce
Atakule eski acil karantina olmaz orası kentsel dönüşümle anaokulu oluyor
Atakule 1 yıl önce
Eski ssk ve acil karantina hastanesi olabilir
Ertan 1 yıl önce
Sağlık çalışanlara Allah kolaylık versin
18°
hafif yağmur