banner614

KASAPOĞLU SATIŞLAR İLE İLGİLİ İLK KEZ ÖNCÜ HABER’E KONUŞTU

banner619

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, satışa çıkartılan Belediyenin Taşınmazları ile ilgili ilk kez Öncü Haber’e konuştu. Kasapoğlu, satışlardan elde edilecek kazancın Düzce Belediyesinin ekonomik yapısına katkı sağlayacağını belirtti.

banner846
Düzce 02.07.2020, 18:04 02.07.2020, 18:03
4178
KASAPOĞLU SATIŞLAR İLE İLGİLİ İLK KEZ ÖNCÜ HABER’E KONUŞTU
banner844

Pazartesi günü yapılacak olan Düzce Belediyesi Meclis Toplantısında, Belediyenin taşınmazlarının satışları ve kiralamaları gündeme gelecek. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Belediye Meclis Toplantısı öncesi Öncü Haber’e değerlendirmelerde bulundu.

Düzce Belediyesine ait taşınmazların satışlarından elde edilecek kazancın belediyeyi ekonomik yönden rahatlatacağının altını çizen Kasapoğlu,  “Konuyu sadece Belediyenin mülklerinin satışı olarak ifade etmek doğru değildir. Biliyorsunuz biz İmar Müdürlüğü’nü ayrı iki birim haline getirdik. Bir tanesi Emlak İstimlak Müdürlüğü diğeri de İmar ve Şehircilik Müdürlüğü olarak şu an faaliyetlerine devam ediyor. Buradaki yaptığımız ayrımın temel gerekçesi aslında tek müdürlük bünyesinde çok ciddi bir iş yükü olduğu için bunları biraz daha böyle sistemli şekilde işletebilmek adına böyle bir ayrıma gitmiştik. Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün yaptığı iş genel itibari ile hem harita ve planlama işleri aynı zamanda da belediyenin şu anda sahip olduğu taşınmazların yönetimiyle alakalı çeşitli idari kararlar alınıyor. Burada tabi belediyenin sahip olduğu taşınmazlar ile ilgili bir düzenleme yapılması gerekiyor” dedi.

“Biz piyasa borçlarını öderken, elimizdeki gayrimenkulleri borç yükünü azaltmada kullanacağız”

“Bu düzenlemenin içeriği öncelikli olarak emlak yönetimi kapsamında sahip olduğumuz taşınmazları sınıflandırdık diyen Kasapoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Kiralanabilir taşınmazları ya da vatandaşla hisseli olduğumuz taşınmazlarımız, ihtas edilmesi gereken alanlar bunun haricinde diğer kamu kurumlarının kullanımında olup da devri olması gereken alanlar ve bunun dışında da bizim belediyeye gelir oluşturabilecek, mevcut ekonomik yapımıza katkı sağlayabileceğini düşündüğümüz taşınmazlar olarak bir sınıflandırma yaptık.  Önceki ay biliyorsunuz belediye tüm piyasa borçlarıyla alakalı bir çalışma yapmıştı. Biz hem piyasa borçlarını temizlerken bir taraftan da elimizdeki gayrimenkulleri borç yükünü azaltmada değerlendirebilir miyiz şeklinde bir fikir oluşmuştu. Tamamen bu plan ve program çerçevesinde alınan kararlar meclise sunduğumuzda bunlardan oluşuyor.”

Yorumlar (27)
enes 12 ay önce
yakışır aslanım
Ali 12 ay önce
Gereksiz olan herşey satilsin ama bu borc kapatmak icin olmamasi gerekirdi.
düzceli 12 ay önce
başkanından elemanına kadar belediyecilikten zerre kadar anlamayan bir belediye düzce belediyesi...
mustafa 12 ay önce
satmaya geldiniz millete hizmeti unuttunuz beceriksiz israflarınız bunu millete ödetişyorsunuz
Vatandaş 12 ay önce
YOLUMUZU SATMAYIN..1104 ADA 17 PARSEL
Canan 12 ay önce
Malda belediyenin borçta belediyenin satsın ödesinler. İnsanları mağdur etmekten iyidir. Bu arada belediyeyi bu kadar borca sokan Keleş hala ne yüzle ortalıkta geziyor.
1104 ada 17 parsel 12 ay önce
Sadece belediyeye ait olanlari satmiyorsunuz.Daha once vatandaştan Cami icin yol ve park olarak ucretsiz aldiginiz ve su an yol olan alanı da parselleyip satiyorsunuz.Yeşil alanları arttırıcaz vaadiniz dere kenarı ve yolu satmak mı
Düzceli 12 ay önce
Kime borç yaptınız saat kulesi yaptınız yıktınız park yaptınız yıktınız neyin borcu kardeşim düzcelinin malını satarak kime ödeme yapılacakmışGereksiz harcamaları kim yaptıysa borcunu ödesin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı az bulutlu