banner851

banner614

KATILDIKLARI YARIŞMADA 1. OLDULAR!

banner619

Tekstil sektörünü buluşturan TechXtile Start-Up Challenge adlı yarışmasının kazanın Düzce Teknopark’ta faaliyet gösteren MTA Medicaltex şirketinin ‘Uyku Apnesini Engelleyen Yastık’ projesi oldu. Birincilik ödülünü projenin mimarları olan Düzce Üniversitesi mezunlarından Şeyma Kaya ve Ümmügülsüm Torman aldı.

banner846
Düzce 04.11.2019, 12:01 05.11.2019, 10:56
1100
banner844
Düzce Üniversitesi mezunlarını bünyesinde çalıştıran Düzce Teknopark’ta faaliyet gösteren firmadan büyük başarı…
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve birçok sivil toplum kuruluşu desteği ile düzenlenen tekstil sektörünün en inovatif buluşması TechXtile Start-Up Challenge adlı yarışmada birincilik ödülünü Düzce Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun Şeyma Kaya ve Düzce Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünden mezun Ümmügülsüm Torman aldı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik, tekstilde yeni teknoloji ve metotlarla, katma değerli ihracatın arttırılması amacıyla düzenlendi. Binlerce başvurunun yer aldığı TechXtile Start-Up Challenge’ın son bölümünde, bine yakın proje arasından finale kalan 13 proje yarıştı.
Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan yoğun değerlendirme sürecinin ardından finale kalan 13 start-up projesi arasından Düzce Teknopark’ta faaliyet yürüten MTA Medicaltex şirketinin ‘Uyku Apnesini Engelleyen Yastık’ projesi birinci seçildi. Birincilik ödülünü Düzce Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun Şeyma Kaya ve Sağlık Yönetimi Bölümü’nden mezun  Ümmügülsüm Torman aldı.


Dereceye girenlere önemli ödüller
Yarışmada ilk 6 finalist, Bursa Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde 1 yıllık danışmanlık ve mentorluk, patent başvuru desteği, şirket kurma desteği ve şirkete 1 yıllık muhasebe desteği sağlama ile Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nden eğitim ve mentorluk alacak. Proje ikincisi ve üçüncüsüne, Almanya Techtextil Frankfurt Tekstil Fuarı’na katılım hakkı, proje birincisine ise Milano’da 10 gün sürecek Kuluçka ve Hızlandırıcı Program’a katılım hakkı sağlanacak.

 
Yorumlar (6)
İMAM HATİPLİ 2 yıl önce
Serdar GÜRLER İmam Hatipliler kadar taş düşsün kafanıza nedir bu alıp veremediğiniz.Müslüman olmak arap uşağı olmak değildir.Sana göre kur'an öğrenen İmam Hatipte okuyonlar arap uşağı ,ya sizin gibiler Amerikanı Avrupanın uşağı,Bizler Peygamberin uşağı olmaktan zevk duyarız,sizde siyonistlerin ,Avrupalıların,ABD lilerin uşağı olmaya devam edin.
haber güzel lakin!!! 2 yıl önce
Bu yazıyı okuyan uyku apnesi olan vatandaşın sevincini kursağında
bırakmayın habercilik sadece haberi verip yatmak değildir.Sonuç odaklı olmalıdır.İnsanların faydalanacağı bu yastık nereden nasıl alınır ve kaç tl.dir..Onu da öğrenin ve buraya yazın lütfen...
Mustafa 2 yıl önce
Bu proje ile ilgili kiminle Görele bilirim
odtülü gibi 2 yıl önce
parlak zekalarıyla kız erkek tuvaletini ortak kullanan odtülü öğrencilerin buluşu kadar gündeme gelmez.çünkü onların derdi fitne ve farkında bile olmadan kendilerini kullanan güçlere kölelik yapmaktır.ama onlara kutsallık gibi gösterilir bu fitneler.
Serdar gürler 2 yıl önce
Peki sen kime hizmet ediyorsun ensarcı badem bıyıklı yobazın önde gideni arap uşağı amerikan iti türkiyede üniversitemi kaldıda konuşuyorsun hertaraf imam hatip kuran kursu eğitimmi bıraktınız soytarılıktan başka işiniz yok yoz zihniyetler samanlar
arif haktan yamantürk 2 yıl önce
bu yastığın satışı var mı? var ise nereden temin edebilriz
19°
açık