banner851

banner955

KAYIKCI: BİRAZ DA OLSA RAHATLAYACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşın yılbaşında gelen zammın ardından yüksekliğinden şikâyet ettiği elektrik faturalarına ilişkin yeni adımları paylaştı. Esnafın sesine kulak verildiğini belirten DESOB Başkanı Kayıkcı, “Sonunda yeni düzenleme biraz da olsa esnafı rahatlatacaktır.” dedi.

Düzce 01.03.2022, 11:12
1498
KAYIKCI: BİRAZ DA OLSA RAHATLAYACAĞIZ
banner1032

Yılbaşında devreye giren tarife ile ticaret ve sanayide kullanılan elektriğin fiyatı kullanım seviyesi ayrımı gözetmeden yüzde 120'nin üzerinde artırılmış, konutlarda kullanılan elektrikte ise kademeli tarifeye geçilerek yüzde 52 ile 127 oranlarında zam yapılmıştı.

Ekonomik bunalım ortamında ay sonunu getirmek için kuruş hesabı yapan vatandaşlar ve pandeminin etkilerinden kurtulmaya çalışan esnaflar yüksek gelen elektrik faturalarını nasıl ödeyeceğinin derdine düşmüştü.

Hem haneye, hem ticarethaneye yeni düzenlemeler

Bu sese kulak veren hükümetten elektrik faturaları için yeni adımlar geldi. Yeni düzenlemeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan duyururken meskenlerde elektrikte uygulanan yüzde 18’lik KDV, yüzde 8’e düşürülürdü. İlk kademe indirimli kullanımda sınır da 210 kWh’den 240 kWh’ye çıkarıldı. Ticarethanelerde de kademe uygulaması getirildi. Erdoğan, günlük 30 kWh’ye kadar kullanımın yüzde 25 indirimli sağlanacağını açıkladı.

DESOB Başkanı Kayıkcı: Karar olumlu

Elektrik zammı nedeniyle esnafın zor durumda kaldığını belirten ve daha önce düzenleme yapılması çağrısı yapan Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Mustafa Kayıkcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan elektrik düzenlemesine ilişkin kararı olumlu olarak değerlendirdi.

‘Biraz da olsa esnafı rahatlatacak’

Esnafın sesine kulak verildiğini belirten DESOB Başkanı Kayıkcı, “Elektrikteki zamlara ilişkin Birlik olarak ardından TESK olarak büyük mücadele verildi. Sonunda yeni düzenleme biraz da olsa esnafı rahatlatacaktır.” dedi.

banner844
Yorumlar (11)
düzceli 8 ay önce
helal düzce esnafı yakında uzaya çıkabilecek yani
Esnaf 8 ay önce
Kayıkçı o da güzel fıkra
Madur 8 ay önce
Kamera şakası gibiler yüzde yüz otuz beş zam yapıyorlar yüzde yirmi beşinci geri alıp milleti boya sevindiriyolar dalga geçiyorlar
önemlimi 8 ay önce
BAŞKAN AÇISINDAN %100 GİRMESİ ÖNEMLİ DEĞİLMİŞ % 25 İÇİN Mİ O KADAR BAĞIRDINIZ BASINI TOPLADINIZ YAZIKLAR OLSUN BİRDE SİZLERE ESNAFIN HAKKINI KORUYUN DİYE MAAŞ BAĞLANIYOR HARAM OLSUN
Madur 8 ay önce
Kamera şakası gibiler yüzde yüz otuz beş zam yapıyorlar yüzde yirmi beşinci geri alıp milleti boya sevindiriyolar dalga geçiyorlar
vatandaş 8 ay önce
ne rahatlaması sayın başkan.son yılların en büyük zammını yapacaklar, sonrada indirim yaptık diye algı yapıp ekonomi düzelecek diyecekler.sayın başkan ekonomi çöktü, gerçeği söyle.akp ekonomiyi bitirdi diyeceksin.gerçekler bunlar.
YAVUZ0881 8 ay önce
Elektirik zamların CHP yapti hemde 100 de 125 in üzerinde ama bu ülkede garibin partisi var AKP derhal 100 de 25 indirim yaptı inşaAllah AKP iktidara gelirde bu iktidardaki CHP den kurtuluruz yoksa bu CHP yle olacak gibi değil
Esnaf 8 ay önce
Teşekkürler refah seviyemiz tavan. Sakın bir girişimde bulunmayın tavana çarpacağız.
Esnaf 8 ay önce
Sacma sapan komusma adam ne yapsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı