banner851

banner955

KAZANAN YENİDEN KAYIKÇI OLDU

Aylardır sonucu merakla beklenen Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) seçimleri bugün yapıldı. 2 listenin yarıştığı DESOB 7. Olağan Genel Kurulu’na, Başkan Adayı Murat Geçici ve Mustafa Kayıkcı’nın konuşmaları damga vurdu. Kongrenin dilek ve temenniler bölümünde söz alan Başkan Adayı Murat Geçici, oda başkanlarının birbirlerini ve DESOB yönetimini tanımadıklarını söyledi. Bunun üzerine Mustafa Kayıkcı, söz alarak yönetim listesini tanıttı. Kongre nedeniyle Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genel kurulun yapıldığı Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Kongrede 114 oy alan Mustafa Kayıkcı yeniden başkan seçilirken, rakibi Murat Geçici 83 oy aldı.

Düzce 14.05.2022, 14:50 15.05.2022, 14:55
7090

Bir tarafta 16 yıldır DESOB başkanlığı koltuğunda oturan Mustafa Kayıkcı, diğer tarafta ise Düzce esnaflarının yeni bir yüz olarak görmek istediği Murat Geçici. Aylardır sonucu merakla beklenen DESOB seçimleri, Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Kongreye, Türkiye Fırıncılar Konfederasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, CHP İl Başkanı Semih Cemşit, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Kent Konseyi Başkanı Arb. Av. Ali Dilber, SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, İŞKUR İl Müdürü Ferhat Acar, Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, oda başkanları ve delegeler katıldı.

Kongrenin yapıldığı Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, kongreye gelenler salona üstleri alınarak alındı.

Divan başkanlığı seçimleri ile başlayan kongrede, divan başkanlığına Türkiye Fırıncılar Konfederasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden kongrede, faaliyet raporları, denetim raporları ve mali raporlar okundu.

Kongrenin dilek ve temenniler kısmında söz alan DESOB Başkan Adayı Murat Geçici, 16 yıldır Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlık görevini yürüten Mustafa Kayıkcı’ya teşekkür etti. Gelinen süreçte oda başkanlarının birbirlerini ve DESOB Yönetim Kurulu’nu tanımadığını ifade eden Geçici, “Başkan adayı olduğum için, bazı programlar düzenleyerek oda başkanlarımızı ziyaret ettim. Maalesef, bugün oda başkanlarımız birbirlerini ve DESOB Yönetimini tanımıyor. Bu Düzce esnafları adına üzücü bir durum.” diye konuştu.

Bunun üzerine söz alan Mustafa Kayıkcı, listesinde bulunan isimleri tanıttı.

Ardından oy verme işlemine geçildi. Seçim sonucunda birliğin başkanı, yeniden 16 yıldır koltukta oturan Mustafa Kayıkcı oldu. Seçimlerde Mustafa Kayıkcı 114, Murat Geçici ise 83 oy aldı.

banner844
Yorumlar (15)
. 7 ay önce
AKŞAMA KADAR DÜZCE SOKAKLARINDA GEZMEYE DEVAM ETSİN
Tatar RAMAZAN 7 ay önce
Gezici şişirilmiş adaydi. Patladı.
Büyük Başkan sana güveniyoruz...
ismail beyköylü 7 ay önce
murat bey kazanmasdıgı icin cok şey kaybettiniz
Somalili 7 ay önce
Murat Geçici kimdir ? Seçimleri Cumhur ittifakı kazandı diyebilir miyiz ?
Cihangir 7 ay önce
Gelmeden geçtin ya geçici :))
Bi iş olmadan havalara girmekte kötü ya. Yerinde olmak istemzdim.
ŞEMSİYE 7 ay önce
GECER BUGUNLER GECER SÖZVERENLER SÖZUNDEN VAZ GECER MURAT BASKAN İNANMA BU ALEME SEN
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 7 ay önce
Eeeee ne oldu şimdi deveye diken her zaman prim yapıyor demek
düzceli 7 ay önce
esnaf ağlamaya devam etsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız