banner851

banner955

“KENT ESTETİĞİ PROJESİNDE SONA GELİNDİ…”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü uygulama çalışmaları devam eden Kent Estetiği Projesini yerinde inceledi. Akşam saatlerinde yağmura aldırış etmeden caddeyi arşınlayan Başkan Özlü projede sona gelindiğinin müjdesini verdi.

Düzce 13.10.2021, 10:11
1040
“KENT ESTETİĞİ PROJESİNDE SONA GELİNDİ…”

"Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm" sloganı ile Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü tarafından başlatılan Kent Estetiği Projesinde sona gelindi.

Bisiklet ve servis yolunun yapımına başlanmasının ardından projeyi yerinde incelemek için sahaya inen Başkan Özlü ilgili Başkan yardımcıları ve müdürlerden caddenin son durumu hakkında bilgi aldı. Akşam saatlerinde yağmura aldırış etmeden caddeyi boydan boya gezen Başkan Özlü eksiklerin biran önce tamamlanması talimatını verdi.

"Yol çalışmalarında sona gelindi"

Düzce için yapılan bütün projelerde tüm detayların hesaplanarak titiz bir çalışma yürütüldüğünü kaydeden Başkan Özlü; "Düzce için hazırladığımız tüm projelerimizde çok titiz davranıyoruz. Kent Estetiği Projemizde de tüm detayları düşünerek hareket ettik. Arkadaşlarımız gayret içerisinde çalışarak ince bir işçilik sergiliyor. Uzun yıllar hizmet verecek, estetik bir proje uyguluyoruz. Yol çalışmalarında arkadaşlarımız son rötuşları yapıyor. Taş örme çalışmaları ve asfaltlama çalışmalarında sona gelindi. Şimdi sırada aydınlatma ve kent mobilyaları var" şeklinde konuştu.

Başkan Özlü, caddede kısa süre içinde diğer eksiklerin de giderilerek cephe giydirme işlemlerine ağırlık verileceğini kaydetti.

Asfalt dökümüne başlandı

Öte yandan, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte şehre var yeni bir kimlik kazandırılması adına ‘Kent Estetiği Projesi’ çatısı altında hayata geçirilen ve çalışmalarına hız verilen İstanbul Caddesinde bisiklet yolu olarak belirlenen alana asfalt dökümüne başlandı.

1 Mayıs tarihinde ilk kazmanın vurulduğu, 350 metrelik uygulama alanındaki alt ve üst yapı çalışmalarının tamamlanarak kazıma, beton dökülmesi, kaldırımların yapımı ve doğal taş örülme işlemlerinin bitirildiği cadde, daha sonra yeni ağaçların dikilmesiyle estetik bir görünüme kavuşturuldu.

Belirlenen bölgelerde peyzaj çalışmalarını da hızlı şekilde tamamlayan Düzce Belediyesine bağlı ekipler, bir taraftan proje kapsamında yapılacak olan cephe giydirme uygulamasını Düzce Valiliğinden başlatırken, diğer taraftan da cadde üzerinde servis yolu çalışmalarını hızlı şekilde bitirdi.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan planlamanın ardından bisiklet yolu olarak kullanılacak alana asfalt dökme işlemi başlatılırken, işlemin hızlı bir şekilde sonlandırılarak hizmete girmesi öngörülüyor.

“Düzce çok daha güzel olacak”

Cadde üzerindeki çalışmaları değerlendiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Şehrimizin gözbebeğini, Millet Bahçesi ve Cedidiye Meydanına bir gerdanlık gibi bağlamamıza az bir süre kaldı. İstanbul Caddesi özelinde başlattığımız çalışmalar estetik açıdan farkındalık uyandıracak. Düzce Bizim Evimiz. Düzce hepimizin evi. Biz evimizin her açıdan güzel, sağlıklı, nezih olması için çaba gösteriyoruz. Kısa süre önce servis yolumuzun tamamlanmasını sağlamıştık. Şimdi de bisiklet yolumuzun asfaltının dökülmesiyle ana çalışmaların sonuna yaklaşıyoruz. Bundan sonrasında alanın daha da estetik hale getirilmesi sokak mobilyaları, aydınlatmalar ve diğer çalışmalarımızı da aynı hız ve kararlılıkla devam ettireceğiz. Cephe giydirme noktasında Valilik binamızın akabinde cadde üzerine yayılması adına da çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnanın, Düzce çok daha güzel olacak” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (11)
Kemal 1 yıl önce
haberler işe yaramış serkan başkan kravat takıp önünü iliklemiş faruk özlünün yanında :))
can 1 yıl önce
DÜZCE AKCAKOCA ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU YAZIK VE DURAKLAR KIRIK DÖKÜK DURAKLARI MODERN OTÖBÜSLERIN GELIS SAATINI BILDIREN LET PANEL YAPIN HERYERE
can 1 yıl önce
SAYIN BASKAN SOKAK ISIKLANDIRMASI NEDEN LED DEYIL VE DIREKLER COK YÜKSEK REZILIK YA INSANIN GÖZÜNÜ ALIYO SOKAK LAMBALARI BERBART VE DÜZCE AKCAKOCA HALA ESKI KÜLÜSDÜR MÜNÜBÜS YOLCULUGU
Duzce 1 yıl önce
"Kahraman özlü" vay be hemde "yağmurda " inceleme yapmış.
Aa 1 yıl önce
Olaya nasıl bakıldığı da önemli. Hava karanlık ve yağışlı. Sokakta halktan pek kimse olmaz, olsa da kendi derdinde. Dolayısıyla başkana soru soran vb de olmaz. Ferah zaman dilimi. Akıllıca seçim. Sokağa çıkın sayın Özlü, halka sorun, ekonomiyi sorun, mutfağı sorun. Temmuz'da uçacaktık, uçtuk mu?
Cash81 1 yıl önce
Bir sene sonra asfaltı tekrar kazarsınız
Cemil 1 yıl önce
Ben burdan o bisikletlilere sealenoyorum motorlulara eyer bisiklet yolundan degilde normal yoldan gidil onume cikarsaniz carparsaniz ahtim olsun kimse alamaz elimden allah yaradi demem onu soleyim geregi arz ederim saygilar
Salih 1 yıl önce
İşiniz gücünüz şov.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız