banner851

banner614

KENTKART MOBİLE DÜZCELİLER’İN KULLANIMINA SUNULDU

Düzce Belediyesi tarafından geçen yıl geçilen yeni otobüs sisteminde şimdi de ‘Ulaşım Master Planı’ kapsamında vatandaşların toplu ulaşımla ilgili tüm işlemlerini akıllı cep telefonlarından gerçekleştirmelerini sağlayacak mobil uygulama hizmete sunuldu.

banner619
Düzce 08.01.2021, 10:21
2382
KENTKART MOBİLE DÜZCELİLER’İN KULLANIMINA SUNULDU

Düzce Belediyesi, Ulaşım A.Ş. tarafından yürütülen toplu taşıma hizmetlerinin, biletleme hizmeti alınan Kent Kart firmasının seyahat yazılımına dahil edildiğini duyurdu.

IOS ve Android işletim sistemli cep telefonlarında kullanılabilen "kentkart mobil" adlı uygulamayla Düzceliler artık, bayi ya da dolum noktasına gitmeye gerek kalmadan kartlarındaki bakiyeyi sorgulayabilecek, bakiyenin yetersiz olması durumunda da cep telefonlarından yükleme yapabilecek. Bu yöntemi kullanmak istemeyenler ise en yakın bayi ve dolum noktasına yönlendirilecek.

Durakta otobüsüs beklemeye gerek kalmaksızın güzergah ve hareket saati gibi bilgiler de vatandaşların tek tıkla erişiminde olacak.

Uygulama sayesinde yeni tip koronavirüs (COVİD-19) salgınının etkisini sürdürdüğü bu dönemde bayiye gitmeden ve kimseyle temasta bulunmadan işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebilecek.

Günlük yaşamda büyük kolaylık sağlayacak olan uygulama Android işletim sistemli telefonlarda Google Play Store ve IOS işletim sistemli telefonlarda APP Store üzerinden ücretsiz şekilde indirilebiliyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
Vatandaş 9 ay önce
1 senedir var bu uygulama yenimi gördünüz tebrikler
Otobüs 9 ay önce
Otobüs durağa geliyor mu nerede geçti mi gibi vaktimizi çalacak şeyleri de göremiyorsak bir anlamı yok uygulamanın ben zaten temassız k.kartı ile aylardır biniyorum telefonumdan bankanın sitesinden işlemlerimi hallediyorum. Otobüs nerede sorusuna cevap verecek mi?
Ali 9 ay önce
Güzel uygulama bize bunlarla gelin