banner851

banner614

KESİM ALANLARINDA YOĞUN TEDBİRLER ALINDI

banner619

Kurban Bayramı nedeniyle, Düzce Belediyesi’nin belirlediği kurban kesim alanlarına Düzceli vatandaşlar akın etti. Kurban kesim alanlarında, koronavirüs salgını nedeniyle yoğun tedbirler alındı. Düzce Belediyesi’nin kontrolündeki et kesimhanesinde büyük yoğunluk yaşandı.

banner846
Düzce 31.07.2020, 13:20 31.07.2020, 17:25
1180
banner844

Bu yıl Kurban Bayramı tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs gölgesinde geçiriyor. Salgın nedeniyle kurban satış yerleri ve kesimhaneler, salgın önlemleriyle hazırlandı. Alanlar Düzce Belediyesi tarafından dezenfekte edilirken, Düzce Belediyesi kontrolündeki Düzce Birlik Et Kesimhanesi’nde kurban kesimi için randevu sistemi uygulandı.

Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta ekipleri, Düzce’de belirlenen kurban kesim alanlarında,  toplum sağlığını ilgilendiren tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını, sık sık gerçekleştirilen denetimlerle kontrol etti.

Pandemi süreci ve denetimler sayesinde kurban bayramlarında alışıla gelmiş cadde, sokak ya da bahçe gibi açık alanlarda kurban satışı ve kesimi görüntüleri, geçmiş yıllara nazaran azaldı. Vatandaşların birçoğunun yapılan uyarıları dikkate alması da, bu görüntülerin azalmasında etkili oldu.

Haber: Savaş ARI

Kamera: F. UÇAR

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu