banner851

banner614

KESKİN VAKA SAYISINI AÇIKLADI

banner619

Düzce’de vaka sayısı bugün itibari ile 246’ya yükseldi. AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, salgının hızla yayıldığına dikkat çekerek, vatandaşların kurallara uyması çağrısında bulundu. Keskin, “Bugüne kadar 128 iyileşen, 2 tane yoğun bakımda olan hastamız var.” dedi.

banner846
Düzce 11.05.2020, 16:30 13.05.2020, 11:55
12367
banner844

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, Düzce’de ki koronavirüs salgını ile ilgili gelişmeleri Öncü Haber’e anlattı. Salgınla mücadelede çalışmalarının hızla devam ettiğinin altını çizen Keskin, Ramazan Bayramı’nın ardından Türkiye’nin normale dönmesini beklediklerini söyledi.

“Türkiye’de vaka sayısı hızla aşağıya iniyor”

Keskin Öncü Haber mikrofonuna yaptığı açıklamada, “Bugün itibari ile pandemide gelinen nokta, Düzce’de 246 pozitif vakamız var. 128 tane iyileşen, 2 tane yoğun bakımda hastamız var, 7 de vefatımız var. Bu alanda da 2 bin 530 kişiye filyasyon taraması yapıldı. Yani, bu hatalığı nereden kaptı, bu hastalığın hikayesi gibi çalışmalar yapıldı. Tabii ki, pandemi sürecinden itibaren, biz aziz milletimizle, değerli Düzceliler ile bu süreci biz birlikte götürüyoruz. Evden çıkmayarak, sosyal mesafe kurallarına uyarak çok şükür bugün Türkiye’de bu süreç aşağıya doğru inmiş vaziyette. Dolayısıyla hükümetimizde bu ay içinde de, önümüzde ki ay içinde de Normalleşme, halkın yeniden normal hayatına dönmesi için bir takım çalışmalar yapıyor. Sizin de bildiğiniz gibi bugün de kuaförler ve berberler işyerlerini açtılar” şeklinde konuştu.

“Tüm dünya Türkiye’yi örnek gösteriyor”

“Devletimiz bu süreçte hem esnafımıza hem de salgın nedeniyle mağdur olan işçilerimize ve vatandaşımıza vermiş olduğu hem krediler, hem de desteklerle sahip çıkmaya çalıştı.” diyen Keskin açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Bayramdan sonra da sosyal mesafemize dikkat ederek, maske kullanarak yeni bir düzene hep birlikte uyum sağlayacağız. Şu unutulmamalıdır ki; Türkiye genelinde ve bütün dünya da pandemi süreci yaşanırken en başarılı ülkeler arasında Türkiye gösterilmektedir. Amerika’da, Fransa’da Türkiye’nin bu işi nasıl yaptığını, hastanelerden tutunda, bir günde neler yaşandığını, filyasyon ekiplerine kadar canlı yayınlarında belgesel halinde Türkiye’yi örnek göstermektedirler”

“Kuaför ve berber kardeşlerimiz çok dikkatli olmalı…”

Açıklamasında, bugün hizmete yeniden başlayan kuaför ve berberleri de uyaran Keskin, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Tabii ki, biz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimizin tüm bakanlıkları, tüm kurumları bu süreçte halkımızla beraber birlik ve beraberlik içinde bu sürecin üstesinden geldik ve gelmeye de devam edeceğiz. Önemli olan bu işte gevşememek, bu işte dikkatli olmak. Ben bugün işyerlerini açan berber kardeşlerime, kuaför kardeşlerime dikkatli olmalarını, müşterilerinin sağlığı için tüm hijyen kurallarına uymalarını istiyorum. Zaten Düzce Berberler ve Kuaförler Odası Başkanından Allah razı olsun; ona teşekkür ediyorum. Tüm üyelerini çok iyi şekilde bilgilendirmeye çalışıyor. Ama en önemli şey, kendimizin dikkat etmesi.”

“Bayramdan sonra Türkiye normale dönecektir diye düşünüyorum”

Salgın nedeniyle vatandaşların zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Keskin, “Hemen bayramdan sonra, Türkiye normale dönecektir diye düşünüyorum. Tabii ki bu dönemde de 11 Mayıs tarihi itibariyle de Düzce merkezde 24 bin 408 kişi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza başvuru oldu. Bin 436 kişiye vakfımız tarafından nakdi yardım, 2 bin 100 kişiye gıda yardımı, Düzce merkezde de Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında 10 bin kişiye 1.000 TL’lik nakit para yardımı yapıldı. Dolayısıyla Allah hepimizin yardımcısı olsun, Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.” diye konuştu.

Yorumlar (24)
Uğur 1 yıl önce
Bütün gazeteler sağlık bakanlığına göre düzce alarm veriyor diye yazıyor bu zat sanki vali gibi normalden söz ediyor. İl sağlık ve valilik ancak seyreder çok yazık.
Soner kafkas 1 yıl önce
Hiç değilse düzenli bilgi veriyor Allah razı olsun
DÜZCELİ 1 yıl önce
il başkanı olacağına HASTANEDE MÜDÜR OL HEKİM MİSİN Kİ AÇIKLAMA YAPIYORSUN BIRAKINDA YETKİLİ DOKTORLAR YAPSIN MÜSAADE EDİN
keskinin ve siyasilerin i 1 yıl önce
siyasilerden korkusuna basın bile yapılan yorumların hepsini yayınlamaktansa yumuşak olanları seçip yayınlamayı yeğliyor.
YALOVA81 1 yıl önce
Hep aynı tipler çekememişler Ak parti icraatlarını bakar kör gibi
siz ancak heykel açılışı ve onuncu yıl marşı eşliğinde yalan konuşan
yalancı siyasetçilerden hoşlanıyorsunuz. ANLAYANA davul zurna vs.
gökhan özkan 1 yıl önce
az adam ol gercek ismini yaz
memur 1 yıl önce
emın olun sızın emegınız yok.o atadıklarınız sendıkanız torpille ugrasırken baskaları calıştı.Allah korkun koltuk korkuna yenılmesın mudahale et.yenı sozlesmelere
YAVUZ 0881 1 yıl önce
Sağlık il müdürümü yoksa bir parti il başkanımı lan at izi it izine karıştı ne çekiyorsak bu sebeplerden dolayı başımıza gelmeyen yok ne zaman cahillikten kurtulup her işe burnunuzu sokmamalı öğreneceğiz
yolcu 1 yıl önce
Bu bilgiyi Halk sagligi mudurlugu yada valilik vermeliydi. Turkiye Cjmhuriyeti Devleti resmi aciklamalarini boyle yapar.Bu bilgiyi baska bir parti veya sahis paylassa hakkinda sorusturma acilir miydi?iui dusunelim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
kapalı