banner851

banner614

KİMSENİN CESARET EDEMEDİĞİNİ YAPTI…

Düzce’ye ihmal edile gelen su alt yapısının sorunları her gün farklı bir noktada patlak veriyor. İçme suyu probleminin Düzceliler’in en büyük mağduriyeti olduğunu dile getiren ve şehrin gerçeklerine yetecek şekilde tümden yenilenmesi için içme suyu devrimine hazırlanan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce'mizin altyapı konusunda hiçbir sorunu kalmaması için var gücümüzle çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

banner619
Düzce 25.08.2021, 11:30 25.08.2021, 17:19
3990

1999’da il olan ve hızla büyüyen su cenneti Düzce son yıllarda susuzluk problemiyle boğuşuyor. En az 50 yıllık olan sağlığa zararlı asbestli borularla Beyköy’den Düzce merkeze pompalanan suyun yarısının yolda kayboluyor. Yaz aylarında artan su kullanımı ve azalan su kaynakları nedeniyle ise ilde su problemi katlanılmaz seviyeye ulaşıyor.

ÇOBAN VE ATATÜRK BULVARI YAĞMURSUZ GÜNDE GÖLE DÖNDÜ

İçme suyu hatlarında sık yaşanan arızalar vatandaşları bezdirirken son olarak bir gün arayla Atatürk Bulvarı ve Çoban Alt Geçidi’nde yağmursuz günde yolları göle çeviren boru patlakları bu konudaki eksikliği bir kez daha gündeme taşımıştı. Üzerinden bir hafta dahi geçmeden Atatürk Bulvarı yeniden sular altına kaldı. D-100,Terminal ve TEM Otoyolu arasında bağlantı sağlayan Haydar Gördebil Bulvarı'nda da patlak meydana gelirken bulvar da göle dönen yerlerden oldu. Düzce belediyeis arızayı gidermek için 56 mahallenin tamamında akşama kadar su kesintisi uygulanacağını duyurdu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün içme suyu alt yapısının tümden değiştirmeye yönelik projesinin haklılığı da bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

İçme suyuyla ilgili Merkez’e bağlı 56 mahallede de sorun ve sıkıntılar devam ederken kentte 50-100 senelik su sorunu kalmayacak şekilde su ve altyapı devrimi yapmaya hazırlanan Başkan Özlü, çalışmaların son sürat devam ettiğini açıkladı.

“İÇME SUYU İLE İLGİLİ VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ”

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Dr. Özlü, “ Düzce'mizin altyapı konusunda hiçbir sorunu kalmaması için var gücümüzle çalışıyoruz. Düzce’nin kronikleşen içme suyu sorununu çözüyoruz. 100 milyon yatırım ile önümüzdeki 50 yılı planlayarak kökten çözüm sağlıyoruz. Düzce’nin alt yapı ile ilgili tek bir sorunu kalmayacak.” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHRİN EN BÜYÜK MAĞDURİYETİ…’

Düzceliler’in en büyük mağduriyetinin su problemi olduğunu belirten Özlü, “Çalışmalarımız tamamlandığında şehrimizin en büyük mağduriyeti olan su problemini çözüme kavuşturmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız…  Düzce için çalışmaya devam.” cümleleriyle de kararlılık mesajı verdi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (14)
As Düzce 1 ay önce
Diyecem ki ilk defa akp ye geçen belediye başkanlığı alkışlayacağım. 20 yıldır aynı zihniyetin yönettiği belediye başkanlığı bu ifadeleri geçmişe bakın en az 10 defa kullandı . Sonuç değişmedi. Bolu Sakarya aya düzce yine kalır yaya.
GINA GELDİ 1 ay önce
Bugün yine bizi susuz bırakarak perişan ettiler. Bunlar başkan için seçim yatırımı.
düzce ve su imtihanı 1 ay önce
Koca Düzce İstanbul'a su veriyor kendi mahallelerine su veremez alt yapıya sahip, acilen komple revizyon yapılmalı her sene defalarca su kesintisi yaşamaktan bıktık...
İLBİLGE 1 ay önce
Faruk Özlü deyince akan sular durur demişlerdi. Doğruymuş...
BELEDİYE BAŞKANI 1 ay önce
Faruk özlü kendine başkanım denmesinden hoşlanmıyormuş.Bakanım diyecekmişiz.ne hallere düştük.İcraat sıfır ama ego havalarda.
Şampiyon 1 ay önce
Şimdiki Başkan ne yapsın elinde atom bombası… Sonu gelmeyen borçlar…Bitik alt yapı….20 senedir alt yapı hiç ellenmediki ayakta kalsın hep yama yama yama nereye kadar dayancakki orayı ellesen öteki taraf patlıyor sonra butaraf patlıyor…. su abonelik fiyatı 600 TL bu nasıl bir fiyat ….. her ay faturadaki yüksek sevgi gösterisi ….. belkide Türkiye’nin en pahalı suyunu biz kullanıyor olabiliriz …. Bunlar Yetmiyor gibi garanti haftada iki sefer su kesintisi … Türkiye’de kanıtlanmış Kışın Havası en pis Düzce , alt yapısı felaket Düzce , Mülteciii kenti Düzce …. Halbuki İdarecileri dinlesen Muğla’dan Düzce’ye taşınırsın
Ali 1 ay önce
Hep hikaye
halk 1 ay önce
size öyle bir küfür ederim ki haber yapmaya utanırsınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın