banner851

banner955

“KISA SÜREDE TAMAMLANACAK”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, en çok üzerinde durduğu konuların başında gelen Ulaşım Master Planı kapsamındaki Fiskomar Kavşağı projesini hayata geçirmeye kararlı adımlarla devam ediyor. Bölge muhtarları, esnaflar, mahalle sakinleri ve STK Başkanlarıyla birlikte masaya yatırılan 3 alternatif içerisinden; hem verimlilik hem UMP kapsamında ihtiyaçlara cevap verme hem de uygulama zamanı açısından daha sağlıklı olacağından dolayı mevcut kavşağın iyileştirilmesine yönelik proje de mutabık kalındı.

Düzce 11.03.2021, 12:15 12.03.2021, 16:54
9674

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Ulaşım Master Planı içerisinde yer alan ve şehrin en önemli giriş noktalarının başında gelen Fiskomar Kavşağı projesinin bir an önce tamamlanması adına talimatlarını verdi.

Başkan Özlü’nün talimatları doğrultusunda uzun süredir çalışmalarını sürdüren Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, mevcut bölgede Karayollarının yapımına karar verdiği Viyadük projesi, mevcut şekilde kalması ve mevcutta iyileştirme başlıkları altında 3 alternatifleri bulunduğunu dile getirdiği kavşak çalışmasına yönelik Cedidiye ile Fevziçakmak Mahalle muhtarları, bölge esnafları, mahalle sakinleri ve STK Başkanları ile Düzce Belediyesi Encümen Toplantı salonunda bir araya geldi.

Tuncer, toplantıda gerçekleştirdiği sunumda ilk olarak Karayolları Genel Müdürlüğünün Fisko Kavşağı için yapımına karar verdiği viyadük görsellerini paylaşırken, alanın fiziki şartlarından ötürü yapılacak olan viyadük projesi incelendiğinde bağlantı kollarının yapılamaması ve örülme ağları oluşturulamadığından bölge için uygun olmadığının görüldüğünü ifade etti.

“KARAYOLLARININ YAPACAĞI VİYADÜK PROJESİNDEN ÇOK DAHA İYİ”

Düzce Belediyesi olarak hazırladıkları yeni kavşak projesini de paydaşlarla paylaşan Tuncer, yeni projenin çok daha sağlıklı ve kullanışlı olacağını, aynı zamanda Karayollarının yapacağı viyadük projesinden şehir estetiği ve kullanılabilirlik yönünden çok daha iyi olduğunu belirterek, “Belediye olarak bu konuda çalışmalarımıza hız verdik” diye konuştu.

İYİLEŞTİRME PROJESİ KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Bu konuda ilk olarak Karayollarına bu projeyi kabul ettirmek için gerekli çalışmalara başladıklarını belirterek açıklamalarına devam eden Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, şunları söyledi;

“Bunun için mücadele edeceğiz. Olmadı, imar yolu sınırları içerisinde kalan bu yolun yetkisinin Düzce Belediyesine verilmesini isteyeceğiz. Ki o zaman Karayollarını devre dışı bırakıp, kavşakta şehircilik adına daha uygun olan bu projeyi hayata geçirebileceğiz.

Şu da var ki; Karayolları buraya viyadük yaparsa 1 yıldan uzun ama bizim mevcut kavşağı iyileştirmemiz çok daha kısa sürede tamamlanır. Bir diğer en önemli konu ise 4 fazlı ışık sistemi ile her yöne dönüşün olduğu, görsel kirliliğin olmayacağı, kullanılabilir bir kavşak en kısa sürede hayata geçirilmiş olacak.”

Yorumlar (27)
Sacmalık 2 yıl önce
Nasıl çözüm bulduğunuz önceleri de gördük kapat dolan kavşağı bunları
Cavit 2 yıl önce
Ne diyeyim bu pilanda şehir içinden gelip fevzi çakmak veya kalıcı konutlara gidiş nerde bırakın bu haliyle daha iyi günde kaç defa oyolu kullanıyoruz haberiniz varmı illa yeni otagara kadar gidip dönecez öylemi delirtmeyin insanı bırakın böyle kalsın
Fatih 2 yıl önce
Doktorcum ilgi alanın olmadığı konularda mühendislerinin önünde engel olmasanız işi ehli olanlar yapsa Düzce otoban çıkışı hamit şerifoğlu köprülü kavşağına viyadükle kesinlikle birleştirilip D100 Karayoluna indirilmelidir
Dr 2 yıl önce
Doktor bey kimseyi dinlemez yormayın kendinizi siz yazdığınızla kalırsınız adam okumuş.
Yöre Sakini 2 yıl önce
Viyadük kesin çözüm fakat trafiğe acil çözüm bulmak istiyorsanız, tüm yönlerden gelen araçlara sağa dönüşlerine izin vermeniz yeterli. Sağa dönüşü daha önce yapıyorduk fakat yöre insanını cezalandırırcasına bu yolları toprakla doldurup geçişleri kapatıp yolu daralattınız. Her sabah orada en az 10 dakika ışıkları bekliyoruz.
Düzceli 2 yıl önce
50 kere kavşak düzenlemesi yapmak için harcadığınız zamanı viyadüğe harcasaydınız şimdiye kadar çoktan bitmişti viyadük. Ayrıca maksat şehrin estetiği değil rant meselesi birilerinin önü kapanmasın diye halkın eziyet çekmesini reva görüyorlar. Ben bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum.
Uğur 2 yıl önce
Acaba esnaflardan hangileri katıldı toplantıya bölgeye yapılacak olan planın dışına çıkılarak bu hale gelmesinde kimler etkili oldu. Önemli olan kısa zamanda yapılması değil uzun zaman kullanılması yönünde olmalı. Sürekli bu işi yapan karayollarından siz daha mı iyi biliyorsunuz bu işleri ben anlamış değilim.
duzce duzce 2 yıl önce
Danişmanlariniź birifing veren kişilere sesleniyorum viyadük olmazsa sorun cozulmez duzcelinin parasını car cur etmeyin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız