banner851

banner614

‘KİŞİSEL GELİŞİM’ DESTEKLENİYOR

banner619

Covid19 ile mücadele kapsamında uzaktan eğitime geçen Düzce Üniversitesi, bu süreçte de öğrencilerinin kişisel gelişiminde önemli yer tutan kariyer planlamasını desteklemek amacı ile online etkinlikler düzenliyor.

banner846
Düzce 20.04.2020, 10:24 20.04.2020, 10:31
778
‘KİŞİSEL GELİŞİM’ DESTEKLENİYOR
banner844

Uzaktan eğitimin sürdüğü bu günlerde Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü de etkinliklerini online olarak düzenlemeye devam ediyor. Karantina günlerinde derslere devam etme motivasyonun artırılması adına öz verili çalışmalar gerçekleştiren Düzce Üniversitesi, öğrencilerin kariyer planlamasında da önemli rol oynuyor. Bu kapsamda Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü’nün düzenlediği online etkinlikte alanında deneyimli insan kaynakları uzmanları ile karantina döneminin nasıl fırsata çevrilebileceği, her olumsuzluğun beraberinde yeni fırsatlar getirdiğinin unutulmaması gerektiği öğrencilerimizle paylaşıldı.

Birçok meslek grubu dijitalleşmeye başladı

Birçok meslek grubunun dijitalleşmeye başladığı çağımızda öğrencilerin de bu alanda bir gelirin olduğunu unutmaması gerektiği anlatıldı. Örneğin bir PDR öğrencisinin bu dönemde online çocuk bakıcılığı yaparak sanal ortamda işini devam ettirmekte olan anne babalara katkı sağlayabileceği ve aynı zamanda da para kazanabileceği vurgulandı.

Yine benzer şekilde birçok kurum ve kuruluşun online kütüphanesini ve eğitimlerini genel kullanıma açtığı ifade edilerek, öğrencilerin kişisel gelişimlerini bu sayede maksimuma çıkarma imkanlarının olduğunun altı çizildi. Ayrıca her krizin nasıl fırsata çevrildiğini fark etmenin yaşamın lokomotifi olduğu bilgisi öğrencilerle paylaşıldı, birçok alternatif meslek hakkında bilgiler verildi ve öğrencilerin soruları yanıtlandı.

Düzce Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Koordinatörlüğü tarafından ayrıca 22 Nisan’da Kaçınılmaz Gerçek Dijital Dönüşüm ve 24 Nisan’da Geleceğin Mesleklerinin konuşulacağı iki ayrı etkinlik gerçekleştirileceği bildirilerek, detaylı bilgilerin http://www.kariyer.duzce.edu.tr/ veya https://www.instagram.com/duzcekariyer/?hl=tr adreslerinde alınabileceği aktarıldı.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu