banner851

banner955

KIZILAY PERSONELİ HAİN SALDIRIDA ŞEHİT OLDU

Düzce’ye şehit ateşi düştü. Suriye’nin kuzeyinde seyir halindeki Türk Kızılay aracına düzenlenen silahlı saldırıda Düzceli Kızılay personeli Mehmet Arif Kıdıman şehit olurken, bir personel ise yaralandı. Merhum gazeteci Mehmet Kıdıman’ın oğlu olan ve Suriye’de gönüllü olarak çalışan Mehmet Arif Kıdıman’ın şehadeti, Düzce’yi derin bir acı ve üzüntüye boğdu.

Düzce 14.09.2020, 12:43 14.09.2020, 15:39
9812
KIZILAY PERSONELİ HAİN SALDIRIDA ŞEHİT OLDU

Suriye’nin El- Bab bölgesinde görev yapan Kızılay personeli Düzceli Mehmet Arif Kıdıman, Kızılay aracına yapılan saldırıda şehit düştü.  

Konu ile ilgili Türk Kızılay’ı tarafından yapılan açıklamaya göre, üzerinde ve tavanında belirgin bir şekilde Kızılay amblemi bulunan seyir halindeki Türk Kızılay aracına, Çobanbey- El-Bab arasında, plakasız iki araç içeresinden yüzleri maskeli ve kamuflaj kıyafetli kişiler tarafından çapraz ateş açıldı.

Saldırı sonucu araçta bulunan Kızılay El-Bab Sevgi Mağazası’nda gönüllü olarak çalışan Düzceli Kızılay personeli Mehmet Arif Kıdıman şehit olurken, bir personel de yaralandı. Bir kişi de saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Çobanbey'de tedavi altına alınan yaralı personelin hayati tehlikesinin bulunmadığı ve ilk tedavisinin ardından Türkiye'ye sevk edileceği belirtildi.

Saldırı haberi üzerine bölgeye giden Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, ise, "Uluslararası hukukla korunması gereken, üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için uluslararası insancıl hukuka göre dokunulmazlığı bulunan Kızılay personeline yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin de çabalarıyla saldırganların en kısa zamanda yakalanacağına inanıyorum. Tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Uzun yıllar Türk Kızılay’ı Düzce Kan Merkezi’nde görev yapan, merhum gazeteci Mehmet Kıdıman’ın oğlu Mehmet Arif Kıdıman, gönüllü olarak Suriye’de göreve başlamıştı.

Öncü Medya Ailesi olarak Düzceli şehidimiz Mehmet Arif Kıdıman’a Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere tüm eş, dost ve akrabalarına başsağlığı dileriz.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

banner844
Yorumlar (5)
Aydınpınar 2 yıl önce
Allah rahmetiyle muamele etsin.Cenneti onun için yüreği kadar güzel olsun.Ailesine Allah sabırlar versin
Ali Kamil 2 yıl önce
Allahu teala hazretleri şehadet lerini kabul buyursun.
Dunya alem bilirki Müslüman Türk milleti ambulansa hastaneye sağlık tesisleri ne saldirmaz.
Yine dünya alem bilirki Müslüman Türk milletine ait sağlık tesisi dahil hersey hedeftir. Tarih boyunca şerefi olan cok az düşmana sahip olduk ama şerefsizleride gömecek gücümüz Allah in izni vardir.
Düzce li 2 yıl önce
Çok iyi cocuktu. Mekanı cennet olsun
Rasim demir 2 yıl önce
Allah gani gani rahmet eylesin mekani cennet olsun insallah
Esnaf 2 yıl önce
Allah rahmet eylesin mekanın cennet olsun inşAllah kardeşim
22
açık