banner851

banner614

KONTROLDEN ÇIKMAMASI İÇİN TOPLANDILAR

Koronavirüs salgınında vaka sayısının 6 bini geçtiği Düzce’de yeni tedbirler kapıda! Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında gerçekleştirilen İl Pandemi Kurulu Toplantısı’nda salgınla mücadelede son durum masaya yatırıldı. Vatandaşların kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak durması gerektiği üzerinde durulan toplantıda, önlemlerin daha da sıkılaştırılması kararlaştırıldı.

banner619
Düzce 04.11.2020, 12:28
4394
KONTROLDEN ÇIKMAMASI İÇİN TOPLANDILAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni salgın kararlarını açıklaması sonrası Düzce İl Pandemi Kurulu bu sabah toplandı. Düzce Valisi Cevdet Atay başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve ilgili kurum müdürleri hazır bulundu.

Düzce genelinde salgınla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, alınan tedbirler, yapılan denetimler, filyasyon ve izolasyon takip çalışmaları ile kademeli mesai konuları ele alındı.

Toplantıda salgınla mücadelede daha önceki toplantılarda alınan kararların uygulanması değerlendirilerek, bundan sonraki süreçte devreye sokulması planlanan yeni tedbirler ve uyulması gereken kurallar görüşüldü.

Düzce’de salgının kontrol altında tutulması amacıyla sık sık toplanan ve tedbirleri görüşen İl Pandemi Kurulu, il genelinde yüzde 99 oranında artan vakalar nedeniyle denetim ve önlemlerin daha sıkı tutulması kararı aldı. Bu doğrultuda vaka sayısının 6 bini aştığı kentte ilerleyen günlerde, yeni kısıtlamaların hayata geçirilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar (10)
Yiğit Eren 12 ay önce
Çarşı merkezinde kafeler, kafeteryalar full müşteri dolu ve bu ortamlarda maske takan kimse yok. Bu iş yerleri acilen denetlenmeli ve tedbire yönelik düzenlemeler getirilmeli.
Erkır 12 ay önce
Hani otobüslerde ayakta yolcu almak yasaktı resmi kurumlar bu genelgeye uymuyorsa bu tam BİR rezalettir önce belediye vede köyler arası otobüsleri konturol edin sayın başkan vede valim
Düzceli 12 ay önce
Maskesiz gezenlere mutlaka ceza kesilsin. Bu konuda kesinlikte taviz verilmesin. Okullar uzaktan eğitime devam etsin. Bunlar yapılırsa virüsü kontrol altında tutabiliriz. Bitirme şansımız yok çünkü çok daha katı önlemler almamız gerekir.
Duzceli 12 ay önce
Keşke onemler biran önce alınsa daha ne kadar articak ki gerçekten korkuyorum bu hastalıktan kimse tinlamiyor bile
MURAT 12 ay önce
Enfeksiyon kontrol komitesi veya doktorları olmadan mı toplantı yapıyorsunuz.??
kime danışarak karar veriliyor..
doğrusu merak ettim.
Yilmaz 12 ay önce
Marketler açılış saat 08.00 kapanış 20.00 olmalı gezen vatandaş kadar çalışan vatandaşta riskli
He tamam 12 ay önce
Sayın vali abi kahveler cafeler kapanmalı gençler dinlemiyor ihtiyarlar dinlemiyor herkes gezme tozma derdinde yakalanınca devlet araba gönder ekip gönder ilaç gonder zarar hep yasaklansin sanayide gezin çoğu maske takmiyor zabıta beyler acımasın
hee tmmm 12 ay önce
senin tuzun kuru sanırım, her yeri kapat dediğine göre,
kaynağını söyle de bizde o kaynaktan yararlanalım, sonra bütün iş yerlerini kapatırız
Vatandaş 12 ay önce
Ilk belediye otobüslerinden başlayın rezalet pandemi döneminde balık istifi gidiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın