banner851

banner955

KONTROLLÜ SOSYAL YAŞAMIN ALTI ÇİZİLDİ

Düzce Valiliği, koronavirüsün halen tehlikeli olduğunu belirterek vatandaşların uyması gereken kurallar konusunda uyardı. Yapılan açıklamada adına kontrollü sosyal yaşam denilen bu süreçte tekrar kısıtlamalara dönülmemesi adına mutlaka uyulması gereken kuralların altı çizildi.

Düzce 21.07.2020, 17:34 21.07.2020, 18:10
1286
banner1032

Koronavirüs salgını ile ilgili Düzce Valiliği’nden vatandaşlara uyarı geldi. Yapılan açıklamada “Adına  kontrollü sosyal yaşam denilen bu süreçte tekrar kısıtlamalara dönülmemesi  adına mutlaka belirtilen kurallara uyulması gerektiği ifade edildi.

Düzce Valiliği uyulması gereken kuralları tek tek sıraladı…

  • Maskesiz dışarı çıkmayalım. Maskeyi mutlaka doğru bir şekilde ağzı ve burnu tam kapatacak şekilde kapatalım. Kullanılmış maskeleri uygun yerlere atalım. Aramızdaki mesafeyi 1,5 metre olacak şekilde ( 34 adım) koruyalım. Bugünlerde aramıza koyduğumuz mesafeler daha uzun süreçli ayrılık ve uzaklıklara engel olacaktır.

  • Temizlik kurallarına uyalım, el temizliğine dikkat edelim. En az 20 saniye sabun ve su ile ellerimiz yıkayalım. Su ve sabun olmadığı zamanlarda alkol  bazlı  el antiseptiği kullanılmalıdır.

  • Eller yıkanmadan ağız, burun ve gözlere temas edilmemelidir.

  • Hasta olan insanlardan uzak duralım.

  • Öksürme hapşırma sırasında burun ve ağız tek kullanımlık kağıt mendil ile örtülmeli, yoksa dirsek içi kullanılmalıdır.

  • Cenaze, düğün, nişan, kına, asker uğurlaması gibi kalabalık yerlere gidilmemelidir. Gidilecekse mutlaka maske kullanılmalı ve sosyal mesafeye uyulmalıdır. Zira en çok bulaşma kalabalık ortamlarda olmaktadır.

  • Seyahat sırasında sosyal mesafe temas, temizlik, maske kurallarına uyulmalıdır.

  • Kapalı ortamlar sık sık havalandırılmalıdır.

  • İş yerlerinde, yemekhanelerde, kapalı mekanlarda masalar arası ve sandalyeler arası kontrollü mesafe korunmalıdır.

  • Herhangi bir semptomu olan kişi maskesini takarak en kısa sürede sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.

banner844
Yorumlar (3)
Duzceli 2 yıl önce
İyi güzelde kim yapıyor bunları merkeze bakilmiyormu herkes aynı tas aynı hava birbirimizi uyarsak adam bizi dovecek sanki hele toplu tasimalara bakan yok
yasin 2 yıl önce
Haberde 35 adim deniyor fabrikalarda dipdibe herkes disarda el ele kol kola geziyor ustelik fabrikalarda hastalik cikti diye duydum
imkansiz 2 yıl önce
Koronanin ulkede bitecegini sananlar yaniliyorlar, fakirlik ve dengesiz beslenme ile saglikli bir hayat yasamak imkansiz, tabii saray ve avanesi hariç.
Geçmis olsun.
20
az bulutlu