banner851

banner614

“KORKUDAN EVİMİZDEN ÇIKAMIYORUZ”

banner619

Düzce merkeze bağlı Koçyazı Mahallesi sakinleri, sürü halinde başı boş olarak gezen sokak köpeklerinden tedirgin olmaya başladı. Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gelen şikayette Metek TOKİ civarında oturduğunu belirten vatandaş, site önünde dolaşan köpekler nedeniyle markete dahi gidemediklerini ifade etti.

banner846
Düzce 12.05.2020, 17:30 12.05.2020, 18:26
3602
banner844

Koçyazı Mahallesi sakinleri, sürü halinde başı boş olarak gezen sokak köpeklerinden tedirgin olduklarını ifade etti. Öncü Haber WhatsApp ihbar hattına gelen şikayette köpekler nedeniyle gündüzleri markete gidemediklerini, geceleri ise seslerden dolayı uyuyamadıklarını belirten vatandaş yetkililerin bu soruna bir çözüm bulmasını istedi.

“ARTIK TEDİRGİN OLMAYA BAŞLADIK”

Öncü Haber WhatsApp İhbar hattına gelen şikayette vatandaş şunları aktardı:  “Merhabalar, öncelikle iyi günler diliyorum. Bizler Metek TOKİ civarındaki Alibey Sitesi sakinleriyiz. Sizlere gönderdiğim manzarayla her gün sıklıkla karşılaşıyoruz. Artık tedirgin olmaya başladık. Köpek sesleri ve kavgaları yününden geceleri uyuyamaz, gündüzleri ise market ihtiyacımız için bile siteden çıkamaz olduk. Site önünde ve civarında 25-30 kadar köpek cirit atıyor. Gelen geçen araçlara saldırıyorlar. Özellikle bayanlar dakikalarca siteden çıkamıyor. Köpeklerin gitmesini bekliyor. Maalesef bu durum bir bayanın, hemen sitenin yanı başında 20 yaşından küçük ve çoğu zaman maskesiz çocuklarıyla birlikte, bu köpekleri beslemesinden kaynaklanıyor. Biz hayvanların beslenmesine karşı değiliz ancak bu besleme işinin uygun şartlarda ve yerleşim yerlerinden uzakta yapılmasını istiyoruz. Siz medyamızdan bir aksaklık ve mağduriyet yaşanmadan önlem alınması için ve bu sıkıntımıza bir çözüm bulunması için sesimizi duyurmanı istiyoruz.”

Yorumlar (66)
Düzce 3 ay önce
Sonic köpek kovucu cihaz n11 den aldım çok işe yarıyor tavsiye ederim herkese
Ayşe Özoğlu 1 yıl önce
Ben Metek Tokide oturuyorum Köpekler market kapısının giriş kapısının önlerinde oturuyorlar ben çok korkuyorum akşam üstü marketin yanında 15 köpek boguş ederken bana saldırdı Belediye durağında bile korkudan otobüs bekliyemiyoruz insanlara taksiler otobüslere saldırıyorlar bu köpekler köpleri dağıtıyorlar benim kocam Blok Görevlisi Köpeklerin dagıttıklarını Halkmarın önündeki çöpleri toplamaktan Virüs kapıcak diye korkuyorum.
Ayse 1 yıl önce
İBRET ALINACAK
Emekli bir Astsubayımız bir hatırasını anlatmış. Kargalar ve insanlara dair. Paylaşmak isterim:

“1998 yılında Malazgirt’e tayin oldum. İzin bittikten sonra katıldığım 108. Topçu Alayı’nın ikame ettiği meskûn yerde o kadar çok kavak ağacı var ki, yüzlerce... Bir de her birinde onlarca karga yuvası... Tabiri caizse yer gök karga... Sabah akşam öylece ötüp duruyorlar. Sesleri de rahatsız edecek kadar yüksek... Ama yapacak bir şey yok, yaratılışları öyle... Bir süre sonra Alay’da vazifeli bazı subay ve astsubaylar, yapmayın etmeyin desek de, kargaları rahatsız etmeye başladı. Yuvalarını taşlıyor, ağaçları sallayarak yavruları yuvadan düşürüyorlar. Karga yuvası çer çöpten; hafif bir sarsıntı yetiyor. Sonunda kargalar rahatsız oldu. Direnmeye başladılar. Kargalar sosyal hayvanlar; birlikte yaşıyorlar. Haliyle birbirlerine de sahip çıkıyorlar. Kendilerini taşlayan, yuvalarını bozan kişileri bellemişler. Derken bir gün, en iyi savunma taarruzdur, diyerek hücuma geçtiler. Herkese değil, kendilerine zarar verenlere saldırıyorlardı. Belledikleri kişiyi gördüklerinde, koloni halinde üzerine pike yapıyorlar. Yakalasalar parça pinçik edecekler, o kadar öfkeliler... En çok da, ordonat bölük komutanı bir yüzbaşı vardı, onu takip ediyor, binadan çıkışını bekliyorlardı. Yüzbaşı sonunda rahat yürüyemez oldu, taa kapının dibine kadar gelen araca palas pandıras biniyor, yakayı öyle kurtarıyordu. Mücadele epeyi sürdü. Kargalar bayağı direndi ama insanoğlunun zulmüne dayanmak ne mümkün... Sabahın köründe pompalı tüfeklerle kargalara ateş etmeler, ağaçların arasında lastik yakıp dumanla zehirlemeler dahil bilinen ne kadar kalleşlik varsa yapıldı.
Kargalar köklerinin kurutulacağını anlayarak belli ki göçmüşler: Bir sabah kalktığımızda tek bir karga bile kalmamıştı. Karga düşmanları, büyük zaferi şenlikle kutladılar. Öyle ya, kargaları yenmek hakikaten büyük bir başarıydı! Amaaa... Sonra ne oldu?
Ertesi yıl, Alay’ı boydan boya yılanlar, fareler bastı. İnsanlar evlerine gidemez, çocuklarını evde bırakamaz oldu. Çünkü eşik beşik nere varsa her yer yılanların istilasına uğramıştı. Yılanlar sütü çok seviyor diye, sırf eve girmemesi için kapılarının önüne kap kap süt koyan mı ararsın, zift kokusundan rahatsız oluyorlarmış diyerek evin dışını ziftle boyayan mı ararsın... Yetmedi; millet, evi ocağı kapattı, üçer beşer orduevinde kalmaya başladı. Hatta baktılar olacak gibi değil, bazı arkadaşlar eşyasını yükleyip memlekete gönderdi. Üçevler dediğimiz lojmanların tamamı boşaltıldı. Kargaların gazabı, bizimkilere azap oldu. Vaktiyle hiç düşünmediler: Neden sadece o bölgede o kadar çok karga var? Etrafta yuva yapacakları o kadar çok alan varken niye burası? Şimdi bu korona illeti var ya, yeni türemedi; zaten vardı ve bir yerlerde yaşıyordu. Dünyanın dengelerini bozmakta çok mahir olan insanoğlu, bilerek ya da bilmeyerek, virüslerin hayat alanı neresiyse, tahminimce onu yok etti ki, onlar da yeni hayat alanı bulmak için bütün dünyaya göç başlattı, her tarafta kendine yeni yurt arayışına geçti. Derken, kendini tabiatın savunma kabiliyetinden yoksun bırakan, ne oldum delisi insanoğluna musallat oldu, yuva kurdu. Kediye köpeğe, çiçeğe böceğe ve bebeğe dokunmuyorsa alınacak mesaj bence budur. Dileyelim tez zamanda insandan daha verimli bir hayat alanına kavuşsunlar da bu beladan kurtulalım; yoksa hakikaten işimiz zor. Tabiatın genleriyle oynayıp dengelerini bozmayın. Bedeli çok ağır...“
Veysel 1 yıl önce
Öncelikle Kopekleri besleyen bayan bunu site içinde yapmiyor hatta yiyecekleri bos alanlara burakıyor. 20 - 30 DA DEGIL KOPEK SAYİSI abarmayın diger çevrelerden de geliyor köpekler herkes söyleneceğine bir kap yemek koysa bu köpekler doyar kadin tek basina kendi cebinden bu köpeklere mama alip veriyor..sitenizin etrafi zaten korunakli market hemen dibiniz de ve simdiye kadar bu köpekler hiç kimseye saldirmadı.Ben aramabamda mama posetiyle geziyorum .zaten bu kopekler insan görünce kacıyorlar korkudan sadece araba tekerleklerine karsi hassaslar biraz sevgi biraz anlayış
Gurbetçi 1 yıl önce
Hiç düşündünüz mü biz köpekten neden korkuyoruz, çocuklarımız neden korkuyor diye? Bunu yapan ebeveynler. Çocuklar çok küçük yaşta hayvanlardan korkmaz korkuyu niz öğretiriz.gel ısırır diye. Bide anlamadığım köpekler yeni türeyen varlıklar mı? Zaten vardı belediye sorumluluğuna hayvanlar girene kadar sadece homurdanıyordunuz. Şikayet edebileceğiniz bbi yer ya da kimse yoktu çünkü. Bu sizin ne kadar şımarık bir halk olduğunuzu gösterir. Bizler gibi onlarda üreyecek. Çoğalacak, bu dünya bi tek senin için mi insanoğlu? Tutturmuşsunuz sitede beslenmez Allah mazlumların hakkı içşn ne site bırakır ne araba ayağına giyecek ayakkabı bile bulamazsın. Kendinize gelin, bişeyleri okuyun lütfen. Cehalet başınıza kötü işler getirir. Sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymak zorundasınız
Yakınlardan 1 yıl önce
Ben hayvanları seviyorum ama bunlar gerçekten tehlikeli! Yemek veriyorsun yine de saldırıyorlar! Suç bunlarda değil ki bu hayvanları barınağa toplamaları gerekiyor kısırlaştırılması gerekiyor. Bizimkiler bi kaç tanesini toplayıp kısırlaştırıyor yine salıyorlar. Sonra iğnenin etkisi gidince yine çoğalıyorlar.
Animal.lover 1 yıl önce
Çıkmayın sokağa o zaman. Besleme yapmıyorsunuz yapanlara da engel olmayın sokaklar hayvanların yeri besleme yapın sizi tanırlar saldirmazlar
fenasikerim 1 yıl önce
bu nasıl bir sevgi evladını bu kadar sevmez gelirler burda köpek besleyip kendini bir bok sanıp medeniyetten sözeder.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık