banner614

KORONAVİRÜS KONTROLLERİ YAPILDI

banner619

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması yapıldı. Düzce genelinde polis ve jandarma ekipleri tarafından yapılan Türkiye Huzur ve Uygulamasında, koronavirüs salgını nedeniyle alınan kural ve yasaklara uymayanlar uyarıldı. Bazı vatandaşlara ise ceza kesildi.

banner846
Düzce 17.04.2020, 17:15 19.04.2020, 10:41
5244
banner844

Yeni Tip (Covid – 19) salgınıyla sağlık çalışanlarının ardından en çok güvenlik güçleri mücadele ediyor. Düzce’de yapılan Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması’nda polis ekipleri, koronavirüs salgını kontrolleri yaptı. Uygulamada kural ve yasaklara uymayan bazı vatandaşlar uyarılırken, bazı vatandaşlara da para cezası kesildi.

İçişleri Bakanlığı, Türkiye’nin 81 İl Valiliği’ne “Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması” adı altında talimat gönderdi. Bunun üzerine Düzce genelinde polis ve jandarma ekipleri seferber edildi. Uygulamalarda, koronavirüs salgını nedeniyle alınan kural ve yasaklara uymayanlar uyarıldı. 

Düzce şehir merkezinde yapılan uygulamalarda, özellikle risk grubunda bulunduğu için sokağa çıkma yasağa getirilen 65 ve yaş üstü vatandaşlara GBT sorgulaması yapılarak uyarılarda bulundu. Yasağı ikinci kez ihlal eden 65 yaş ve üstü vatandaşlara ise 3 bin 150 TL para cezası kesildi.

Halkın toplu halde bulunduğu banka ve mağazaları da denetleyen polis ekipleri, sosyal mesafe kuralları konusunda yetkilileri uyardılar.

Yorumlar (2)
Tepkili Vatandaş 1 yıl önce
Mecburen belediyeye gittim çarşıda adım atacak yer yoktu. Herkes dip dipe yürüyor polislerde 8 kişi yan yana oturmuş sohbet ediyordu reklam bunlar sadece düzgün denetim falan yok. Normalde 3 kişiden fazla arabaya binilmiycek diyorlar osb den iş çıkışında 4 kişi arabada oturuyor şöförün yanında kimse oturmuyacak, araçta bir kişiden fazla kişi varsa maske takılacak diyorlar osb nin ordaki otoban çıkışında polis te var görüyor ama hiçbiely yapmıyor. Bu görüntülerde haberlerde sırf göz boyama sokakta gerçekler bambaşka.
Madur 1 yıl önce
Polislerimiz ceza kesmeyi adeta iş edindi milletin zaten canı burnunda cılkını bazen çıkarıyolar
15°
az bulutlu