banner851

banner955

‘KORUGÖL’ TEŞEKKÜRÜ: İŞİN ÖZÜ ÇALIŞMAK

Düzce'ye Devlet Tiyatroları Sahnesi kurulması konusunda yürüttüğü girişimler olumlu sonuçlanan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yeni sezonda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında protokol imzalanacağını duyurdu. Diğer taraftan Düzce’nin saklı cennetlerinden biri olan Korugöl’ün turizme kazandırılması için Düzce Belediyesi’ne omuz veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Düzce 01.06.2022, 16:30 01.06.2022, 16:34
3368
‘KORUGÖL’ TEŞEKKÜRÜ: İŞİN ÖZÜ ÇALIŞMAK

Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "Sanat Şehri Düzce" sloganı ile Ankara ve Düzce arasında mekik dokuyan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün, yatırımların peşini bırakmadığı vurgulandı. Bir yandan dev projeleri tek tek hayata geçiren Başkan Özlü’nün, kültür ve sanat etkinliklerine de büyük önem verdiğini altı çizildi.

Açıklamada, Başkan Özlü’nün bir süre önce AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile birlikte Kültür Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ile bir araya geldiği ve bu görüşmede, Başkan Özlü tarafından Düzce'ye Devlet Tiyatroları Sahnesi’nin açılması talepte bulunulduğu anımsatıldı.

Bu girişimin Düzceliler’de büyük heyecan uyandırdığı belirtilerek, Başkan Özlü’nün yeniden Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ile iletişime geçtiği ve talebini yeniden hatırlattığı aktarıldı.

Turne sahnesi için hazırlıklar başladı

Açıklamanın devamında görüşlerine yer verilen Düzce Belediyesi Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Düzce Belediyesi arasında protokol yapılacağını ve yeni sezonda turne sahnesi için ise hazırlıkların başladığını kaydetti.

Pandemi nedeniyle bir süre ara verilen etkinliklerin artarak devam edeceğini kaydeden Başkan Özlü; "Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergilemeye hazırlanıyoruz. Düzceli hemşehrilerimiz kültürel ve sanatsal etkinliklere doyacak." ifadesini kullandı.

“Bu yıl çok renkli ve coşkulu geçecek”
Başkan Özlü, pandemi nedeniyle kültür sanat etkinliklerinin sekteye uğradığını, ancak pandeminin etkilerinin azalması ile birlikte yeniden bu faaliyetlere ağırlık verdiklerini belirterek, "Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle sanatsal faaliyetlerimize ara vermek zorunda kalmıştık. Uzun bir aradan sonra bu yıl itibariyle kültür-sanat faaliyetlerimiz yeniden başladı. Bu yıl çok renkli ve coşkulu geçecek. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ile sıkı diyalogumuz devam ediyor. Düzce'ye Devlet Tiyatroları sahnesi gelmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bunun için önümüzdeki günlerde Bakanlık ve belediyemiz arasında bir protokol imzalayacağız." ifadelerini kullandı.

Özlü’den teşekkür paylaşımı

Öte yandan Düzce’nin doğal zenginleri arasında yer alan ve uzun süredir değerlendirilmeyi bekleyen “Korugöl Tabiat Parkı” yatırımı hakkında da bir paylaşım yapan Başkan Özlü, projenin ilerlemesinde kuruma destek olanlara teşekkür etti.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "’Turizm Şehri Düzce’ için ‘Korugöl Tabiat Parkı'na yatırım yapıyoruz. Altyapı çalışmalarını devletin, üst yapı ve işletme yatırımlarının TURSAB tarafından gerçekleştirileceği proje modeli ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda yol açma çalışmalarını büyük bir özveri ve hızla tamamlayan Düzce İl Özel İdaresi’ne, Genel Sekreterimiz Sayın Hayri Şen’e teşekkür ediyorum. Çok değerli Valimiz Sayın Cevdet Atay'a şükranlarımı sunuyorum. İşin özü çalışmak.”

Yorumlar (6)
Caner 7 ay önce
Kültüre çok önem veriyorsa, Şehir Tiyatrosunu niye kapatmış kendileri acaba?
Arar 7 ay önce
Aman çok büyük bi eksikti sanki 4 yol oldu uzun Mustafa konak gazinosu yıkılalı bi çivi çakılmadı insanların ne güzel toplama yeriydi
Tiyatrocu 7 ay önce
Ya bir kere araştırın öyle haber yapın. Faruk Özlü Düzce Belediyesi bünyesindeki Şehir tiyatrosunu kapattı. Devlet Tiyatroları zaten yıllardır turna proğramına Düzce'yi alıyor. Özlü Dzüce'de sporu ve sanatı bitirdi. Sanki Bakanlık Düzce'ye yeni salon yapacak. Bu arada Düzce Belediyesi yerel tiyatrolarla, dışardan gelen profesyonel tiyatrolardan aynı kirayı alıyor.
vakit israfı 7 ay önce
Tek eksiğimiz tiyatroydu zaten. Saçma sapan amatör oyunculara dünyanın masrafı ziyan edilecek.
Düzceli Vatandaş 7 ay önce
Kurugöl ün turizme açılması iyi olarak görülsede insanlar her tarafı pislik yapmasa iyi
SERKAN 7 ay önce
istanbulda YAŞAYABİR DÜZCELİ OLARAK BRAVO NİHAYET DÜZCE DEĞİŞİYOR GELİŞİYOR BELEDİYE BAŞKANI HERŞEYLE İLGİLİ SANIRIM ONUN SAYESİNDE DÜZCE ESKİŞEHİRİ GEÇECEK İNŞALLAH ALLAH RAZI OLSUN
Yeni Sayımız