banner851

banner614

KOVİD-19 BU KEZ MEKTUPLARLA ANLATILACAK

banner619

Dünya Posta Birliği’nin (UPU) düzenlediği “Uluslararası Mektup Yazma Yarışması'nın" konusu bu yıl, "Ailenden Birine Kovid-19 Hakkındaki Deneyimlerinle İlgili Mektup Yaz" oldu. Türkiye'de PTT A.Ş. tarafından organize edilen yarışmaya katılacak olan 9-15 yaş arası gençlerden dereceye girenlere, çeşitli ödüller verilecek.

banner846
Düzce 30.03.2021, 12:40 30.03.2021, 12:43
514
KOVİD-19 BU KEZ MEKTUPLARLA ANLATILACAK
banner844

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) Dünya Posta Birliği’nin düzenlediği mektup yazma yarışmasına katılım için ülkemizin gençlerine bir fırsat sunuyor. Yarışma, dijital iletişim kanallarının giderek yaygınlaştığı günümüzde, mektup kültürünün canlandırılmasının yanı sıra gençlerin düşüncelerini net bir şekilde ifade etme becerisini geliştirmeyi hedefliyor.

Ülkemizden yarışmaya katılanların mektupları, alanında uzman PTT A.Ş.  yetkililerinden oluşan bir komisyon tarafından değerlendirilecek. Mektubun yapısı, konuya bağlılık, yaratıcılık ve dilin kullanımı gibi kriterlerin göz önünde bulundurulacağı değerlendirme sonucunda birinci seçilecek mektup, UPU'ya gönderilerek, diğer ülkelerde birinci olan mektuplarla yarışacak ve ülkemizi uluslararası alanda temsil edecek. UPU tarafından belirlenecek uluslararası jüri üyeleri ise, her ülkeden gönderilen mektupları değerlendirerek en iyi üç mektubu belirleyecek.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULACAK

Dereceye giren ilk 3 yarışmacıya PTT A.Ş.  tarafından çeşitli ödüller verilecek. Bu kapsamda 1'inci olan yarışmacıya 1500 TL ve tablet bilgisayar, kişisel pul albümü, 2'nci olan yarışmacıya 1000 TL ve kişisel pul albümü, 3'üncü olan yarışmacıya ise 500 TL ve kişisel pul albümü hediye edilecek. UPU'nun ülke birincileri arasından yapacağı değerlendirme sonucunda ise 1'inci olan yarışmacıya altın, 2'nci olan yarışmacıya gümüş ve 3'üncü olan yarışmacıya bronz madalyanın yanı sıra ilk üçe giren yarışmacılara katılım sertifikaları takdim edilecek. UPU tarafından belirlenecek bazı mektuplara da özel mansiyon ödülü verilecek.

KATILIMCILAR MEKTUPLARINI PTT İŞ YERLERİNDEN GÖNDERECEK

Katılımcıların, kendi el yazıları ile yazmış oldukları mektupları (içerisine çizimler de eklenebilir) ve gerekli belgeleri 9 Nisan 2021 tarihine kadar PTT iş yerlerinden göndermeleri gerekiyor. Katılımcıların mektuplarını Türkçe ya da doğrudan İngilizce veya Fransızca dillerinden birinde 800 kelimeyi aşmayacak şekilde hazırlaması şartı bulunuyor. Yarışma sonuçları 26 Nisan 2021 tarihinde ilan edilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen tüm yarışmacılar ilgili detaylara www.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilecek.​

Yorumlar (0)