banner851

banner614

KÖYLÜLER İLAÇLAMA YAPILMASINI İSTİYOR

banner619

Düzce Merkeze bağlı Aydınpınar Köy çevresinde yaşayan vatandaşlar ve esnaflar, son dönemde artan kara sineklerden şikayetçi. Kara sineklerin çevrede artmasından dolayı evlerinde ve iş yerlerinde oturamaz hale gelen köylüler, İl Özel İdaresi yetkililerinden ilaçlama desteği istedi.

banner846
Düzce 26.10.2019, 11:21 26.10.2019, 19:01
763
banner844
Düzce Merkeze bağlı Aydınpınar Köy çevresinde son 20 gündür adeta sinek istilası yaşanıyor. Aydınpınar Köyü yolu üzerinde ve çevresinde yaşayan vatandaşlar son zamanlarda artan kara sineklerden oldukça muzdarip. Artan sinekler yüzünden evlerinde, iş yerlerinde veya kıraathanelerde oturamaz hale geldiklerini ifade eden köy sakinleri, köylere hizmetten sorumlu merci olan İl Özel İdaresi yetkililerinden ilaçlama yaparak bu sorunun ortadan kaldırılmasını istedi.

“Yetkililer bu sorunu çözerse seviniriz”
Öncü Haber mikrofonlarına konuşan vatandaşlar sıkıntılarını şöyle aktardı:
“Biz burada bir esnafız. Hayvancılık ile uğraştığımız için de çok sinek var. Burada yoğun bir şekilde sinek var ama bir çözüm bulunamıyor. Yetkililerden bu sorun ile ilgili bir çözüm bekliyoruz. Yetkililer bu sorunu çözerse seviniriz.  Diğer yerleşim yerlerine baktığımızda bu kadar yoğun bir şekilde sinek yok. Burada bir sorun var demektir.”  “20 günden beri acayip sinek bastı”

Sineklerin son zamanlarda çoğaldığını söyleyen vatandaşlar “20 günden beri acayip sinek bastı köyümüzü. Kahvehanede oturamıyoruz. Masaların üzerinde sinekler var oturamıyoruz. Evlerin mutfakları sinek ile doldu. Özel idare yetkilileri bir gelip baksa, bir ilaçlama yapsa bizim için iyi olur.” diye konuştu.

 
Yorumlar (4)
burası aydınpınar köyümü 2 yıl önce
siz aydınpınar köyünün nerde olduğunu biliyomusunuz da aydınpınar köyü yazıp kızılcıkta çekim yapıyosunuz bide şikayetleri dinletiyosunuz ?
ÇÖZÜM: sineklere don bağlansın çoğalmasınlar başka sorunumuz kalmadı sinek avınamı çıkacaz ? yoksa haber bulamadığınız için sinek avınamı çıktınız ?
Akyazı 2 yıl önce
Vekil çakır ilaçlasın
Beledıye 2 yıl önce
İsyan ettık bunedır böyle acil ilaç
Köylü 2 yıl önce
Köylüyüz diye vergi mi vermiyoruz sanıyorlarr hizmet almak için dilenmemiz mi gerekiyor Herkes görevini yapsın Cimer şikayetler etmeden