banner851

banner614

KÖYLÜLER İLGİLİ KURUMLARI GÖREVE DAVET ETTİ

banner619

Küçükahmetler köyünde sürü halinde dolaşan başıboş sokak köpekleri, köy sakinlerinin korkulu rüyası haline geldi. Bugüne kadar 4 kişi köpek saldırısından yaralanırken, vatandaşlar sorunun çözümü için Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve İl Özel İdare’sini göreve davet etti.

banner846
Düzce 08.04.2021, 13:45 08.04.2021, 14:03
2012
banner844

Küçükahmetler köyünde, sürü halinde gezen sokak köpekleri vatandaşlara saldırıyor. Bugüne kadar 4 kişi sokak köpeklerinin saldırısına maruz kalarak yaralandı. Köy sakinlerinden Metin İmamoğlu, sokak köpeklerinin köyden alınarak barınağa götürülmesi için Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi ve Düzce İl Özel İdaresine başvurduklarını, ancak bugüne kadar sonuç alamadıklarını ifade etti.

Saldırgan sokak köpekleri nedeniyle evlerinden dışarıya çıkamadıklarını kaydeden İmamoğlu, “Sokak köpekleriyle ilgili bazı sıkıntılarımız var. Bunu bir, bir buçuk ay önce ilgili mercilere bildirdik. Bu sıkıntıyı Düzce Belediyesine, Düzce İl Özel İdaresine, köy muhtarına ve daha sonra Düzce Valiliğine bildirdik. Belediye bize bağlı değilsiniz köy olduğunuz için Özel İdare’ye başvurun dediler, orası da toplamaya aracımız yok dedi. Valilik de ilgili mercilere bildirdiğini söyledi ama bir çalışma yapılmadı. Yanıt olarak tam olumsuz bir yanıtta almadık olumlu bir yanıtta almadık. Ondan dolayı sıkıntılarımız var. Sokakta gezen insanlara saldırıyorlar. Bisikletli olsun motosikletli olsun veya taksiyle geçenler olsun herkese saldırıyorlar.  Bizim iş yerimizin oraya geliyorlar orada oturanlara rahatsızlık veriyorlar.  Vatandaş da tedirgin oluyor tabii. Şurada bulunan beyaz köpeğin 3-4 kişiyi yaraladığını öğrendik. Tedirgin oluyoruz. Köpek evcil olabilir ama başı boş olduğu için sahibi olmadığı için kime ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Biz de mesuliyet kabul etmiyoruz. Köpeği dövsen yazıktır günahtır, candır. Hayvan kıyımı da yapamayız.  Bunun için ilgililerin bu konu ile ilgilenmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

“Sokak Köpeklerinden tedirginiz”

Sokak köpeklerinin yolda giden herkese saldırdığını dile getiren köy sakinlerinden İsmail İmamoğlu’da, “Metin kardeşimin anlattıklarına katlıyorum. Bizim bu hayvanın tanımadığı insanlara zarar vermesinden başka bir endişemiz yok. Tabi ki ufak tefek de olsa yaralamalı saldırıları oldu. Bu kişiler kuduz tedavisi oldular.  Şimdi yarın öbür gün böyle bir durum karşısında bilmeyen kişiler bizim hakkımızda şikayetçi de olabilir. Neden köpeğinize sahip çıkmıyorsunuz diye. Hayvan sadece kapıya dışarıdan gelen bir sokak köpeği o yüzden tedirginiz.  İnşallah ilgililer bu durum hakkında bir çözüm üretirler. Hayvanda üzülmez bizde hayvanın akıbeti hakkında endişe etmeyiz. Çünkü bizim buralarda bu köpek hakkında pek iyi şeyler söylenmiyor. Sahip çıkmazsanız şunu yapacağız bunu yapacağız diyenler de var arabasıyla ezmeye çalışanlar da var” şeklinde konuştu.

“Köpeklerin toplanması için her kuruma başvurduk”

Sokak köpeklerinin toplanması için Düzce’deki ilgili tüm kurumlara başvurduklarını belirten köy muhtarı Mecit Dalkes ise, olumlu bir sonuç alamadıklarını savundu. Köy sakinlerinin sokak köpeklerinden büyük rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Dalkes, “Köyümüzde bir sürü sahipsiz köpekler var. İnsanlara saldırıyorlar, hayvanlara saldırıyorlar. Tabi ben barınağa kaç defa telefon etsem de bana tamam geliyoruz geleceğiz diyorlar. Ama halen daha gelen giden yok. Özel İdare’ye diyoruz, bizim arabamız yok gelemeyiz diyorlar” ifadelerini kullandı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (7)
aitor 4 ay önce
amma söylendiniz çok doğru yazmış, öncü nün geleneksel hale gelmiş olan sokak hayvanlarını ortadan kaldırma yayınları. 10-15 günde bir çıkıyor.
aitor 4 ay önce
Sevgisiz, saygısız, bencil, her şeyi kendisine ait sanan toplum örneği. Hangisi birinin başını okşayıp çöpe attığını paylaştı acaba? Çocuklarına aman yaklaşma aman sevme onlar sokak köpeği diyenlerden ne beklenir?
Kevser 4 ay önce
kopek sahipleri ve avukatlari hem korku hem yol kenarlari kopek pislikleri yeter artik
Düzceli.. 4 ay önce
Bu iş proje ile çözülür.. Sokak hayvanları kısırlaştırılıp barınaklara alınır.. Köpek veya evcil hayvan bakacak olan bir kurum tarafından kayıt altına alınır, 6 - 7 yıl içinde sahipsiz evcil hayvan kalmaz..
CAN 4 ay önce
ALMANYADA 42 SENEDIR TEK BASI BOS KÖPEK GÖRMEDIM KÖPEKLERDE CIP VAR SAYIPLERI BELLI YA BI INSAN 42 IKI SENEDIR BIR TANE BASI BOS KÖPEK SOKAKDA GÖRMEZMI BE BEN GÖRMEDIM DÜZCEDE FUUL DOLU
Yamalı Pantalon 4 ay önce
Siz köyde gidemiyorsunuz, biz şehrin göbeğinde sokağa çıkamaz olduk. Markete giderken gelirken diken üstünde herkes. Bu işe bir çözğm gerekli
Amma söylendiniz 4 ay önce
Yav napalım şimdi atalım mı öldürelim mi keselim mi iki ayaklılardan daha zararsızlardır emin olun. Tek şikayetiniz bu oldu bende daha geçen hayvana şiddet uygulanırken gördüm bizzat şikayette bulundum memurlar gereğini yaptı hayvanlar napsın yani hangi birinizden iyilik görmüş hangi biriniz kapınıza evinizden artan yemeği çöpe atmak yerine kapınıza koyup doyurdunuz varsa yoksa şikayet bu hayvanlar öbür dünyadada sizden şikayetçi olucaklar ozaman kendilerini korumak için açlık uğruna yapabilicekleri başka bir şey olmadığını anlarsınız bu dünya sadece insan oğluna ait değil bunu unutmayın !!