banner851

banner614

“KRONİKLEŞMİŞ TÜM SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; Düzce’nin değişimi, dönüşümü ve Türkiye’ye örnek bir belediyecilik anlayışıyla hizmet üretilmesi adına başlatılan projeleri yakından takip ediyor. Türkiye’ye örnek olan Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim tesisinde incelemelerde bulunan Başkan Özlü, Düzce’nin kronikleşmiş tüm sorunlarını çözmeye kararlı olduklarını belirtti.

banner619
Düzce 27.05.2021, 19:00 28.05.2021, 18:09
1195

“Düzce’nin çehresini değiştireceğim” mottosuyla oturduğu başkanlık koltuğunda geride kalan zamanda kentin dört bir yanında projeleri hızlandıran Düzce Belediye başkanı Dr. Faruk Özlü, bölgenin en önemli yatırımlarından biri olan ve faaliyete geçirilmesinin ardından uzun yıllardır var olan çöp sorununu kökten çözme konusunda büyük adım atılan Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi’nde incelemelerde bulundu.

50 MİLYONLUK YATIRIMLA 18 AYDA KURULDU

“Düzce’nin kronikleşmiş bütün sorunlarını çözmeye kararlıyız.” diyen Başkan Özlü, “Geçtiğimiz yıllarda Düzce’nin en önemli sorunlarından birisi de çöp depolama sahasıydı. Hecinler bölgesine 50 milyonluk yatırımla 18 ayda kurduğumuz bu fabrikaya Düzce’nin ve ilçelerinin çöpleri geliyor. Ön ayrıştırma tesisi dediğimiz bölmeye çöpler boşaltılıyor. Ön ayrıştırma da ikili ayrıştırma sistemine göre organik ve inorganik olarak ayrılıyor. Organik kısımlar fermantasyon havuzlarında, biyogaz havuzlarında gaz ve enerjiye dönüştürülüyor. Gaz balonu içerisinde depolanıyor ve motorlarda yakılarak elektrik enerjisi üretiliyor” diye konuştu.ÖZLÜ, “BU TESİSLE ONUR VE GURUR DUYUYORUZ”

Tesisin Türkiye’nin en modern tesislerinden biri olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Özlü, “Buraya giren katı atık ve çöp ayrıştırılıyor. Enerjiye, gübreye, atıktan türetilmiş yakıta ve dolgu maddesine dönüştürülüyor. Bu tesisle onur ve gurur duyuyoruz. Bu tesiste yapmamız gereken birkaç küçük iş daha kaldı.

Burada bir sera kuracağız. Bu serada Düzce’mize uygun dağ çileği yetiştireceğiz. Tesisimizi ziyarete gelenlere bu dağ çileğinden hediye edeceğiz. Bir de peyzaj düzenlemesi yaparak görüntüyü güzelleştireceğiz” sözleriyle tesisteki diğer projelerle ilgili de bilgiler verdi.

Yorumlar (3)
Bir dost 4 ay önce
Burasi belediyenin yaptığı değil özel sektörün Düzce'de cirit attığı bi sistem belediye sadece çöpünü satiyo asil parayi bu envio firması aliyo arastirin haber yapmadan kasketi takip biz yaptik havalarina girmeyin
Düzceli 4 ay önce
YApılan 50 milyonluk yatırım ne kadar sürede kendini ödüyor, Düzceye katkısı ne sistem çalışıyor mu? ne elde ediyoruz düzceli olarak, HAber yapmayı bilmiyorsunuz RÇ
cash81 4 ay önce
kronikleşmiş en büyük sorun akp dir