banner851

banner955

KUBİLAY AİLESİ’NDEN ALTINORDU FK’YE SÜRPRİZ HEDİYE

Düzce’nin tanınmış ailelerinden Kubilay Ailesi, İzmir Torbalı’da faaliyetleri sürdüren Altınordu Futbol Akademisi’ne pony cinsi at hediye etti. Atatürk’ün en sevdiği atının ismi olan “Sakarya” ismi verilen at futbolcuların ilgi odağı oldu.

Düzce 17.02.2021, 11:18 18.02.2021, 14:18
1438
KUBİLAY AİLESİ’NDEN ALTINORDU FK’YE SÜRPRİZ HEDİYE

İzmir Torbalı’da bulunan Metin Oktay Yerleşkesi’nde gençlere sadece futbol eğitimi vermenin dışında hayata hazırlama misyonuyla çalışmalarını sürdüren Altınordu Futbol Akademisi, bir yandan düzenli olarak İngilizce, dünya futbol tarihi, iletişim, sosyal medya, satranç, sporcu sağlığı ve beslenmesi gibi önemli eğitimler verirken, diğer yandan organik tarım alanı ve besi hayvanları örnek yaşam alanları sayesinde onların hayata dokunmalarını ve her konuda farkındalıklarını artırmayı amaçlıyor.

Metin Oktay Yerleşkesi’nde dana, koyun, keçi, tavuk, horoz, ördek, sülün, Sivas kangal köpekleri ve tavus kuşlarından oluşan büyük bir hayvan çeşitliliğine ev sahipliği yapan Akademiye son olarak “Pony” cinsi bir at katıldı.

Düzce’nin Çiflik Köyü’nde “Evcek Köy Yaşam Alanı” işleten kentin saygın ailelerinden Kubilay Ailesi tarafından armağan edilen Pony cinsi at, daha ilk günden gençlerin ilgi odağı oldu. U19/18 takımı oyuncuları sevimli ata, Atatürk’ün en sevdiği atın ismi olan “Sakarya”nın adını verdi.

Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, “Evcek Köy Yaşam Alanı”nı ülkeye kazandıran Bayram Ali Kubilay’ın BESYO futbol antrenörlüğü mezunu oğlu Ömer Faruk Kubilay tarafından yerleşkeye getirilen Pony cinsi at için Kubilay Ailesi’ne teşekkür etti.

Altınordu Futbol Akademisi’ni bünyesinde barındıran Metin Oktay Yerleşkemiz’de Besi Hayvanları Örnek Yaşam Alanı olduğunu vurgulayan Özkan, “Burada ineklerimiz, danalarımız, koyunlarımız, keçilerimiz, tavuklarımız, horozlarımız, ördeklerimiz, sülünlerimiz ve tavus kuşumuz yer alıyor. Hepsini saymışken, tabii ki yerleşkenin ilk bireyleri olan ve çok sevdiğim iki adet Sivas Kangal köpeğimiz Poyraz ve Rüzgar’dan söz etmeden geçemeyeceğim. Organik Tarım Alanımız da var. Şu sıralar pırasa, ıspanak, marul, lahana, turp, brokoli, kereviz, yeşil soğan gibi kış sebzelerini kendimiz yetiştiriyoruz. Bütün bunları hem sporcularımızın sağlıklı beslenmelerini sağlamak, hem de onların farkındalıklarını artırmak için yapıyoruz.” diye konuştu.

Şehir yaşamının insanları doğadan ve doğallıktan kopardığına dikkat çeken Özkan, “ Aslında insanlığın kendi kendisine yaptığı en büyük hata şehirlerin bu kadar kalabalıklaşması! Doğayı seven, sayan, doğal yaşamı destekleyen insanlar da var, şükürler olsun. Kubilay Ailesi, Düzce’nin Çiftlik Köyü’nde “Evcek Köy Yaşam Alanı” isimli bir doğal yaşam alanı işletiyorlar. Tesisin içinde 50 yataklı pansiyonları da var. Kuş cıvıltıları içinde uyanmak isteyenler için böyle bir imkan da yaratmışlar. Yerleşkemiz dün sıra dışı bir gün yaşadı. Hiç beklemediğimiz bir sürpriz hediye ile mutlu olduk.

Düzceli dostumuz Bayram Ali Kubilay’ın armağan olarak gönderdiği Pony cinsi at yerleşkemize geldi. Bayram Ali Bey’in BESYO futbol antrenörlüğü mezunu oğlu Ömer Faruk Kubilay tarafından getirilen Pony cinsi at, Besi Hayvanları Örnek Yaşam Alanı’nda yerini aldı. İki yaşında bir erkek olan pony cinsi ata, U19 takım oyuncularımız kendi aralarında yaptıkları anket sonunda, Atatürk’ün en sevdiği atının ismi olan “Sakarya”nın ismini koydular. “Sakarya” çok güzel bir at.. Renkli gözlü, karamel ve beyaz renkli. İnanıyorum ki sporcularımız ile iyi bir dostluk kuracak, yerleşkemize renk katacak. Kubilay Ailesi’ne yaptıkları bu sıra dışı jest nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (1)
ESKİ ÇALIŞAN 2 yıl önce
PERSONELİ BEDAVA ÇALIŞTIRAN REKLAM İÇİN SINIR TANIMIYOR
Yeni Sayımız